Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Chata nebo byt na horách?

Chata nebo byt na horách?

Chata nebo byt na horách?

Pamatujete si ještě pokyn - děti, sbalit a vyrážíme na chalupu? V nejedné české domácnosti zněla tato věta, takhle v pátek odpoledne, ještě v letech nedávno minulých. Trend trávení každého volného víkendu na chatě nebo chalupě byl v česku silně zakořeněný.

Novinkou je pořizování bytů na horách

Po příjezdu se vyvětrala zatuchlina, jež prostupovala všemi pokoji, zatopilo se v krbu nebo v kamnech a hurá do pracovního oděvu a makat na zahradě či na opravách domu. Pokud byl v blízkosti les, měli jsme téměř vyhráno, neboť se v něm všechny nezbedné děti ztratily ihned po příjezdu na dlouhé hodiny. Alespoň se tak nepletly dospělým pod ruce, nevyžadovaly pozornost, ale zároveň tak nemohly být dětičkám přiděleny různé nepopulární úkoly.

Naši rodiče si většinou chaty nebo chalupy pořizovat nemuseli a slovo půjčka jim bylo spíše cizí. Většinou se takové objekty předávaly z generace na generaci nebo dědily mezi příbuznými. Jen si vzpomeňte na večery u teplých kamen, praskající dřevo a vůni smůly. Babičky a dědové vyprávěli vnoučatům zážitky ze svého mládí a mnohdy ani nikdo z mladých netušil, jak strastiplné životní osudy jejich nejbližší zažili.

Dnes je však trend úplně jiný. Moderní doba si žádá své a místo na chalupy jezdí rodiny už i s malými ratolestmi na hory. Pokud jsou tedy v rodině sportovní nadšenci, kteří chtějí strávit každou volnou hodinu pohybem, dozajista zvolí pořízení nemovitosti třeba právě poblíž lyžařského střediska. Co může být příjemnějšího, než pobyt ve vlastním bytě nebo apartmánu, který lze navštívit kdykoliv se nám zachce? Na horách je přeci krásně v každém ročním období.

V případě, že se pro nákup nemovitosti rozhodneme, může nám dobře posloužit hypoteční kalkulačka. Ta nám, po zadání příjmů, výdajů a výše hypotéky ukáže, na kolik let a v jaké výši budou naše následné splátky. Vše si můžeme přenastavit a vyladit tak, aby nám splácení úvěru co nejvíce vyhovovalo a zároveň fatálně nezatížilo rodinný rozpočet.

Nejen pro mladou rodinu je nejvýhodnější založit si stavební spoření, jež pomůže snáze dosáhnout na vysněné cíle. Již po dvou letech a naspoření 40% z cílové částky lze čerpat úvěr ze stavebního spoření, který s sebou nese řadu výhod. Zajímavá je především nízká úroková sazba a jeho čerpání do stanovené výše bez ručitele.

Nelze jednoznačně říci, zda je lepší jezdit na chalupu řezat dříví nebo využívat pohodlí bytu pro snadný přístup na lyžařské svahy. Každý má svůj pohled na věc a je důležité, aby si mohl volné chvíle užít podle svého.

Chata nebo byt na horách?
Chata nebo byt na horách?
Chata nebo byt na horách?Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

ZOO Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov

Čiperové

Město: Brno
last minute

Penzion UKO

Prohlédněte si stránky penzionu UKO s výhodnými balíčky na víkendové pobyty či zimní dovolenou! Máme pro Vás připraveno několik cenových akcí např. pobyty s večeří zdarma. Penzion nabízí dětem rozsáhlou nabídku volnočasových aktivit, nuda u nás není!

Naše tipy

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Penzion Na Bidylku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

Usedlost pod vinohrady

Usedlost pod vinohrady se nachází v samotném srdci Lednicko – valtického areálu. Ubytování v 8 stylových apartmánech a 8 pokojích. Nabízíme mnoho aktivit a atrakcí pro děti jako vlastní vyhřívaný bazén, dětské hřiště s trampolínou aj.

zobrazit

apartmá/penzion Vila Alena

Zrenovovaný apartmá/penzion Vila Alena s bezkonkurenční cenou za ubytování v komfortních pokojích s příslušenstvím. Naši hosté u nás nacházejí doslova rodinnou pohodu, vstřícný personál a cítí se opravdu jako doma. Ski pasy pro ubytované ZDARMA!

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB