Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Chata nebo byt na horách?

Chata nebo byt na horách?

Chata nebo byt na horách?

Pamatujete si ještě pokyn - děti, sbalit a vyrážíme na chalupu? V nejedné české domácnosti zněla tato věta, takhle v pátek odpoledne, ještě v letech nedávno minulých. Trend trávení každého volného víkendu na chatě nebo chalupě byl v česku silně zakořeněný.

Novinkou je pořizování bytů na horách

Po příjezdu se vyvětrala zatuchlina, jež prostupovala všemi pokoji, zatopilo se v krbu nebo v kamnech a hurá do pracovního oděvu a makat na zahradě či na opravách domu. Pokud byl v blízkosti les, měli jsme téměř vyhráno, neboť se v něm všechny nezbedné děti ztratily ihned po příjezdu na dlouhé hodiny. Alespoň se tak nepletly dospělým pod ruce, nevyžadovaly pozornost, ale zároveň tak nemohly být dětičkám přiděleny různé nepopulární úkoly.

Naši rodiče si většinou chaty nebo chalupy pořizovat nemuseli a slovo půjčka jim bylo spíše cizí. Většinou se takové objekty předávaly z generace na generaci nebo dědily mezi příbuznými. Jen si vzpomeňte na večery u teplých kamen, praskající dřevo a vůni smůly. Babičky a dědové vyprávěli vnoučatům zážitky ze svého mládí a mnohdy ani nikdo z mladých netušil, jak strastiplné životní osudy jejich nejbližší zažili.

Dnes je však trend úplně jiný. Moderní doba si žádá své a místo na chalupy jezdí rodiny už i s malými ratolestmi na hory. Pokud jsou tedy v rodině sportovní nadšenci, kteří chtějí strávit každou volnou hodinu pohybem, dozajista zvolí pořízení nemovitosti třeba právě poblíž lyžařského střediska. Co může být příjemnějšího, než pobyt ve vlastním bytě nebo apartmánu, který lze navštívit kdykoliv se nám zachce? Na horách je přeci krásně v každém ročním období.

V případě, že se pro nákup nemovitosti rozhodneme, může nám dobře posloužit hypoteční kalkulačka. Ta nám, po zadání příjmů, výdajů a výše hypotéky ukáže, na kolik let a v jaké výši budou naše následné splátky. Vše si můžeme přenastavit a vyladit tak, aby nám splácení úvěru co nejvíce vyhovovalo a zároveň fatálně nezatížilo rodinný rozpočet.

Nejen pro mladou rodinu je nejvýhodnější založit si stavební spoření, jež pomůže snáze dosáhnout na vysněné cíle. Již po dvou letech a naspoření 40% z cílové částky lze čerpat úvěr ze stavebního spoření, který s sebou nese řadu výhod. Zajímavá je především nízká úroková sazba a jeho čerpání do stanovené výše bez ručitele.

Nelze jednoznačně říci, zda je lepší jezdit na chalupu řezat dříví nebo využívat pohodlí bytu pro snadný přístup na lyžařské svahy. Každý má svůj pohled na věc a je důležité, aby si mohl volné chvíle užít podle svého.

Chata nebo byt na horách?
Chata nebo byt na horách?
Chata nebo byt na horách?Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotel Vega***superior Luhačovice

Město: Luhačovice

Apartmány Fojtova studna

Město: Mikulov

Penzion ŽUHANSTA

Město: Břasy

Penzion Na Bidylku

Město: Frýdlant
last minute

Penzion St. Leonhard***

Chcete si užít jarní prázdniny s nutrií rodinkou? Pak navštivte náš penzion, který se nalézá v klidné oblasti Šumavy na samotě, kde mohou děti volně běhat po hřišti. Sjezdovky pro děti v dostupnosti od 4-25km. K dispozi v Nýrsku kluziště zdarma.

Naše tipy

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoo v Česku. Byla založena v roce 1919. Na ploše 14 ha můžete obdivovat nejen bílé tygry, ale i dalších 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Na děti čeká např. i malá kontaktní zoo a dětské hřiště.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

APARTMÁNY VYDRÝSEK

Zrekonstruovaná chalupa se 3 kompletně a komfortně vybavenými apartmánovými byty 3+KK/45m2 a 3+1/58 a 90m2 na klidné polosamotě s nádherným výhledem do údolí Vydry a na panorama šumavských hřebenů. Krytá koliba s grilem, dětský koutek, skluzavka aj.

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Chaloupka Rudná

Prostorná chalupa na kopci v Rudné pod Pradědem ideální pro 8-10 osob. Těšte se na nádherné okolí, čistý vzduch, nezkaženou přírodu. Ať rádi odpočíváte aktivně, či si plánujete jen polenošit a vypnout, budet nadšeni. Dovolená s dětmi na 1*!

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB