Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Cestování - návštěva Prahy

Cestování - návštěva Prahy

Cestování - návštěva Prahy

Mnoho z nás lituje, že nemůže objevovat známé zahraniční metropole tak často, jak bychom si přáli. Láká nás vystoupit v centru nějakého starobylého města a jít si, pěkně podle mapy, prohlédnout věhlasné památky, jež nám jsou důvěrně známé z barevných fotografií v časopisech a z reklam v televizi.

Vezměte děti na prohlídku Prahy

Určitě každý rodič by rád vzal své ratolesti třeba do Londýna, Říma nebo do Paříže, ale ruku na srdce, kolikrát už jste s vašimi dětmi navštívili naše hlavní město? Představili jste jim ta krásná místa a historické objekty, jež si v ničem nezadají se světoznámými památkami jiných evropských velkoměst?

Možná, že takový Pražský hrad již mělo některé dítko šanci, třeba na školním výletě, vidět, ale většinou spíše v rychlosti, bez možnosti se v klidu zastavit všude tam, kde lze vidět něco zajímavého. Snad žádná památka není tak úzce spojena s našimi dějinami. Proto rozhodně stojí za to věnovat jeho návštěvě dostatek času. Děti bude jistě zajímat informace o zde uložených korunovačních klenotech či o ostatcích významných panovníků, kteří zde odpočívají. Jména jako Přemysl Otakar II. nebo Karel IV. znají z hodin vlastivědy už i malí školáčci. Věděli jste například, že se podle Guinessovy knihy rekordů jedná o největší souvislý hradní komplex na světě?

Na zpáteční cestu se potom vydejte přes Královskou zahradu, odkud jsou nádherné výhledy, a dětem můžete ukázat Prahu jako na dlani.

Vynechat však nelze ani procházku přes Karlův most, jenž spojuje staré Město s Malou Stranou. Děti budou jistě ochotně naslouchat vyprávění legendy, jež hovoří o tom, jak kdysi při výstavbě mostu používali řemeslníci ke zpevnění malty vajíčka, víno nebo syrečky, čímž jí údajně dodávali větší pevnost a odolnost.

Jaké by to však bylo poznávání Prahy bez návštěvy Staroměstského náměstí s jeho proslulou radnicí. Všechny děti potěší pohled na historický Orloj, a to tím spíše, pokud se nám podaří vychytat čas jeho aktivity s pohybem apoštolů v oknech. Pokud již děti bolí ťapky, nebo jen tak pro zpestření, můžete nastoupit na koňské spřežení, jež má zde nástupiště a nechat se svézt po Starém městě.

Vzhledem k tomu, že zážitků a míst k vidění je nepřeberné množství, doporučujeme vychutnat si Prahu alespoň na dva dny. Ubytování v Praze najde opravdu každý, záleží jen na jeho požadavcích a potřebách. Jen si představte noc v pohodlné posteli, ráno výborná snídaně a pak už jen toulky městem pěkně v poklidu, bez stresu a spěchu.

Hotely, penziony i apartmány nabízí pobyty všech cenových kategorií s vybavením vhodným pro rodiny s dětmi. Proč tedy nezajít druhý den na představení do Národního divadla? Nebo po dni stráveném prohlížením historických památek nevzít děti do ZOO v Tróji?

Zkrátka, poznejme Prahu ze všech stran a buďme hrdí na její krásu.

Výlety - Praha
Výlety - Praha
Výlety - ZOO PrahaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Penzion Ovečka

Město: Nýdek

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko
last minute

Vertical Park

Přijeďte s dětmi vyzkoušet všechny aktivity, které Vám naše středisko nabízí. Lezecká stěna, trampolíny, obří houpačka a další možnosti Vás nadchnou a pobyt na čerstvém horském vzduchu Vám vlije energii do žil.

Naše tipy

apartmá/penzion Vila Alena

Zrenovovaný apartmá/penzion Vila Alena s bezkonkurenční cenou za ubytování v komfortních pokojích s příslušenstvím. Naši hosté u nás nacházejí doslova rodinnou pohodu, vstřícný personál a cítí se opravdu jako doma. Ski pasy pro ubytované ZDARMA!

zobrazit

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava je umístěna v bývalé vojenské věznici. Historická památka je v originálním stavu z roku 1869. Uvnitř se nachází 9 cel a mučírna. Kat vykonává trest bičem, písař zapisuje do Smolné knihy. V celách ukázky, repliky. Děti se dobře baví.

zobrazit

Zrcadlový labyrint

ZRCADLOVÝ LABYRINT   ORIGINÁLNÍ A STRHUJÍCÍ ZÁBAVA PRO CELOU RODINU!   • Velké unikátní zrcadlové bludiště • Síň smíchu s vtipnými prohnutými zrcadly • Antigravitační místnost • Levitující stolek • Jedinečné optické klamy a iluze • … a navíc se naučí

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Hotel Na Jezeře***

Hotelový areál Na Jezeře, v malebném koutu jižních Čech v rekreační oblasti Lipenské přehrady, je určen k celoročnímu provozu. Překrásný výhled na Lipenskou přehradu a vstup z udržované pláže do vody láká hosty k vodním radovánkám.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB