Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Cestování a fotografování - koníček mnoha lidí

Cestování a fotografování - koníček mnoha lidí

Cestování a fotografování - koníček mnoha lidí

Stále více lidí má jako koníček fotografování a cestování. Z každé cesty si přivážíte jako suvenýry pohlednice nebo magnety na lednici, ale také spoustu fotografií, protože fotografie vám umožňují zaznamenat ta nejkrásnější místa a uchovat si zvláštní okamžiky navždy. Při fotografování věnujte pozornost několika detailům. Poradíme vám, jak vytvořit perfektní fotografie nejen z dovolené.

Vytvořte fotky, které každého potěší

Na svých cestách pořizujte fotografie nejen svých blízkých, ale také budov a krajiny a nezapomeňte fotografovat v různé denní době, abyste věděli, jaké osvětlení je nejlepší. Mnoho skvělých fotografů přisuzuje světlu skutečnou důležitost. Když si pak uložíte své fotografie do fotoalba, budou vypadat dokonale.

Pokud s focením začínáte, tak experimentujte, snažte se učit praxí a pořizujte co nejvíce fotografií. Nezáleží na tom, že ne všechny jsou krásné, máte právo dělat chyby, protože díky tomu zdokonalujete svoje umění.

Čím fotit na cestách?

Abyste dosáhli dokonalých fotografií, je důležitá výbava, vhodné nastavení a také výběr správné optiky. Samozřejmě všechny tyto předpoklady může profesionální zrcadlovka splnit, i když se jedná o drahé vybavení a je nejlepší mít k němu další příslušenství. Upřímně řečeno, pokud neplánujete fotografie pro tisk do knihy či brožury, jen si chcete vyzdobit fotorámeček, nemusíte nutně s sebou vláčet drahé a těžké hračky. Jejich použití je pohodlné, když na to máte dostatek času - příprava na fotografie, rámování, výměna objektivů, výběr správného nastavení nějakou chvíli zaberou. To má samozřejmě mnoho výhod, ale pro jednoduchý výlet na dovolenou či za památkami vám postačí chytrý telefon s kvalitním fotoaparátem.

Jak proměnit obyčejnou fotografii v jedinečné mistrovské dílo?

Chcete, aby vámi pořízené fotografie vyvolávaly obdiv? Vše, co musíte udělat, je vyplnit rámeček zajímavým způsobem a z fotografie vytěžit maximum. Místo nudné modré oblohy bez mráčku zvolte techniku, kterou odborníci nazývají přirozené rámování. Co to v praxi znamená? Jak sám termín napovídá, jde o rámování vybrané památky v přírodním rámu, který může být tvořen listy, větvemi nebo architektonickými prvky jako je otevřené okno nebo dveře. Magické efekty můžete také získat použitím odrazů, např. budov na hladině jezera, řeky nebo dokonce v malé kaluži. Odrazy vám také pomohou vytvořit nekonvenční autoportréty.

30.11.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec

Chateau St. Havel

Město: Praha

Hotel Astoria

Město: Jáchymov
last minute

Naše tipy

Kroužky nad Moníncem

Areál Kroužky nad Moníncem se nachází 78 km od Prahy. Náš areál je ideálním místem, kde mohou děti trávit svůj volný čas, a to v každém ročním období! Velkou výhodou je blízký skiareál Monínec, který je vzdálen pouhých 10 minut chůze.

zobrazit

Hotel Start

Hotel Start je rodinný nekuřácký hotel v centru známého střediska Špindlerův Mlýn, který nabízí příjemné a pohodlné ubytování pro rodiny s dětmi každého věku. K dispozici je dětské hřiště a koutek přímo v hotelu včetně fotbálku a kulečníku.

zobrazit

Penzion Na Bidýlku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Zoo Praha

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

zobrazit

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Penzion Bavlnka je rekreační zařízení na Třeboňsku pro rodiny s dětmi. Děti ocení prostornou hernu, batolecí koutek, 2 venkovní hřiště, bazén a výtvarnou dílnu. Na požádání Vám zdarma půjčíme dětskou postýlku i s lůžkovinami a přebalovací pult.

zobrazit

Lesní penzion Amálka Třeboň

Lesní penzion Amálka nabízí pohodové ubytování v Třeboni pro všechny milovníky kol a turistiky. Na zahradě penzionu si děti mohou hrát, najdou zde pískoviště, prolézačky nebo trampolína. Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se snídaní.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB