Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Cestování a fotografování - koníček mnoha lidí

Cestování a fotografování - koníček mnoha lidí

Cestování a fotografování - koníček mnoha lidí

Stále více lidí má jako koníček fotografování a cestování. Z každé cesty si přivážíte jako suvenýry pohlednice nebo magnety na lednici, ale také spoustu fotografií, protože fotografie vám umožňují zaznamenat ta nejkrásnější místa a uchovat si zvláštní okamžiky navždy. Při fotografování věnujte pozornost několika detailům. Poradíme vám, jak vytvořit perfektní fotografie nejen z dovolené.

Vytvořte fotky, které každého potěší

Na svých cestách pořizujte fotografie nejen svých blízkých, ale také budov a krajiny a nezapomeňte fotografovat v různé denní době, abyste věděli, jaké osvětlení je nejlepší. Mnoho skvělých fotografů přisuzuje světlu skutečnou důležitost. Když si pak uložíte své fotografie do fotoalba, budou vypadat dokonale.

Pokud s focením začínáte, tak experimentujte, snažte se učit praxí a pořizujte co nejvíce fotografií. Nezáleží na tom, že ne všechny jsou krásné, máte právo dělat chyby, protože díky tomu zdokonalujete svoje umění.

Čím fotit na cestách?

Abyste dosáhli dokonalých fotografií, je důležitá výbava, vhodné nastavení a také výběr správné optiky. Samozřejmě všechny tyto předpoklady může profesionální zrcadlovka splnit, i když se jedná o drahé vybavení a je nejlepší mít k němu další příslušenství. Upřímně řečeno, pokud neplánujete fotografie pro tisk do knihy či brožury, jen si chcete vyzdobit fotorámeček, nemusíte nutně s sebou vláčet drahé a těžké hračky. Jejich použití je pohodlné, když na to máte dostatek času - příprava na fotografie, rámování, výměna objektivů, výběr správného nastavení nějakou chvíli zaberou. To má samozřejmě mnoho výhod, ale pro jednoduchý výlet na dovolenou či za památkami vám postačí chytrý telefon s kvalitním fotoaparátem.

Jak proměnit obyčejnou fotografii v jedinečné mistrovské dílo?

Chcete, aby vámi pořízené fotografie vyvolávaly obdiv? Vše, co musíte udělat, je vyplnit rámeček zajímavým způsobem a z fotografie vytěžit maximum. Místo nudné modré oblohy bez mráčku zvolte techniku, kterou odborníci nazývají přirozené rámování. Co to v praxi znamená? Jak sám termín napovídá, jde o rámování vybrané památky v přírodním rámu, který může být tvořen listy, větvemi nebo architektonickými prvky jako je otevřené okno nebo dveře. Magické efekty můžete také získat použitím odrazů, např. budov na hladině jezera, řeky nebo dokonce v malé kaluži. Odrazy vám také pomohou vytvořit nekonvenční autoportréty.

30.11.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Resort UKO

Město: Bedřichov

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Wellness Hotel Astra

Město: Špindlerův Mlýn

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Hotel Velká Klajdovka

Město: Brno
last minute

Chateau St. Havel

Piknik na zámku! Užijte si s rodinou pobyt venku. Připravíme pro Vás koš s vybranými lahůdkami, láhev s bublinkami, deku i hru pro chvíle zábavy. Využít můžete i naše houpací sítě.

Naše tipy

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad Dolní Kounice - zábavné akce pro celou rodinu. Celodenní program - atraktivní stanoviště, výtvarné dílničky, malování na obličej, ukázka kovářského řemesla, šermířská představení, karnevaly, výstavy obrazů a fotek, prohlídky paláce...

zobrazit

Hotel Vega**** Luhačovice

Hotel Vega**** je umístěn na svazích pod Komoncem, na místě, kde si hosté užívají plnými doušky malebné a neporušené přírody bez městského hluku. Na místě, které bude tím nejlepším místem k relaxaci i aktivní zábavě pro Vaše cesty!

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Elldus Resort

Rodinná dovolená na německé straně Krušných hor v prostorných apartmánech! Čeká na Vás zdravý horský vzduch, aktivity v krásné přírodě, dětská herna, prostorné hřiště, Elldus Spa. V Oberwiesenthalu může celá rodina prožít nezapomenutelnou dovolenou !

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB