Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Kam na výlet s dětmi - Pevnost poznání - interaktivní muzeum vědy

Pevnost poznání - interaktivní muzeum vědy

detail detail detail detail

Informace

Pevnost poznání - interaktivní muzeum vědy

17.listopadu 7, Olomouc
Česká republika

Tel: 603 359 126
  • úterý - pátek 9:00 - 17:00
  • sobota - neděle 9:00 - 18:00
  • Vlak: z vlak. nádraží tramvají č. 1,5,7
  • GPS 49,592896 17,257982

Zajímavosti v okolí

* Botanická zahrada - Rozárium * Olomoucký orloj * Mariánský sloup * Neváhejte také navštívit sousední Muzeum Olomoucké pevnosti

Základní popis

Pevnost poznání je interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci. Jeho cílem je zábavnou formou přibližovat vědu a výzkum všem věkovým kategoriím. Centrum má 4 expozice a digitální planetárium. Disponujeme bezbariérovým přístupem.

Vybavení

dílničky pro děti, expozice pro děti, internet / WiFi - zdarma, možný vstup s kočárkem, nekuřácké prostředí, přebalovací pult, programy pro děti, stolní hry, výtah

komiksový příběh na 12 velkoformátových panelech, několik zajímavých expozic, digitální planetárium, letní tábory, dětská univerzita, vědecké kroužkyZaparkovat můžete např. v ulici 17. listopadu nebo v garážích nákupního centra Šantovka. Pořádáme i programy na čerstvém vzduchu.

Podrobný popis

Architektonicky unikátní stavba s dřevěnou konstrukcí byla ještě v roce 1857 neoddělitelnou součástí bastionové pevnosti. Zatímco tehdy se v ní skladovala munice pro dělostřelectvo, v současnosti nabízí útočiště pro vědu a neformální vzdělávání.
Je doslova progresivním muzeem vědy s potenciálem bavit rodiny s dětmi, studenty a vůbec širokou veřejnost.

Jakmile otevřete brány Pevnosti poznání, čekají na vás čtyři interaktivní expozice s desítkami originálních exponátů z dílny olomoucké přírodovědecké fakulty. A především pak akční odborní průvodci. V historicky věrných kostýmech vás provedou pestrou historií Olomouce, seznámí vás s pozoruhodnými obyvateli Litovelského Pomoraví a dokonce vám umožní na vlastní kůži si vyzkoušet rotující trenažér pro piloty a kosmonauty - tzv. gyroskop.

Pevnost v sobě navíc ukrývá jak poznání skrze komiks, tak prostřednictvím těch nejlepších populárně-naučných snímků. Série obřích komiksových pláten vám vtipnou zkratkou předá to nejzajímavější z dějinných bojů o Olomouc, dobývání kosmických dálav se zase věnuje celá řada filmů v digitálním planetáriu. ... zobrazit vícePevnost poznání je právě díky svému ojedinělému prostoru a sympatickému přístupu erudovaných průvodců skutečně inspirativním místem, v němž se ladně prolíná rozmanitá historie s dynamickou současností.

Pevnost poznání najdete přímo v areálu Korunní pevnůstky (ulice 17. listopadu 7) a otevřeno je vždy od úterý do neděle od 9:00 do 17:00, o víkendech pak až do 18:00. schovat

Mapa

Tipy na zábavu

last minute

Elldus Resort

Elldus Resort se perfektně hodí i pro letní rodinnou dovolenou. Velkoryse vybavené apartmány, široký program aktivit pro děti i dospělé. Výhodné rodinné balíčky se vstupem do našeho Elldus Spa s bazénem, saunami a dětským spa! Mluvíme i česky!

Naše tipy

Hotel Vyhlídka**** Luhačovice

Hotel Vyhlídka**** se nachází na břehu Luhačovické přehrady u venkovního aqaparku. Pro nejmenší hosty máme připraveny dětské postýlky, koutek i hřiště s průlezkami. Chutná kuchyně, příjemný personál a krásné ubytování.Pobytové balíčky pro rodiny.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB
close

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Nesrovnalosti

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Doporučit přátelům

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Ceny a slevy

Termín Popis Cena
Vstup do muzea dospělá osoba 95,- Kč
děti 3–15 let, studenti, senioři od 65 let, ZTP, ZTP/P 75,- Kč
rodinné vstupné 300,- Kč
skupinové vstupné nad 10 osob 50,- Kč
Digitální planetárium film 30,- Kč
děti 3–15 let, studenti, senioři od 65 let, ZTP, ZTP/P 20,- Kč
Termín slevy Popis Cena
VĚDECKÉ KROUŽKY YouTube a věda 1000,- Kč / pololetí
Přírodovědný kroužek 1000,- Kč / pololetí
Vědecká výtvarka 1100,- Kč / pololetí
Vědecký dramaťák 800,- Kč / pololetí