logo cestuj s dětmi
Úvodní stránka / Výlety s dětmi / Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

U Červených domků 3529, Jihomoravský kraj
Zoologická zahrada Hodonín - bílí lvi
Zoologická zahrada Hodonín
Zoologická zahrada Hodonín

+18 dalších

Zoologická zahrada Hodonín - bílí lvi
Do oblíbených
+18 dalších

Základní popis

Zoo Hodonín patří mezi nejmladší a svou rozlohou na 7,5 ha plochy i nejmenší zařízení v Unii českých a slovenských zoologických zahrad. Procházkou po příjemné rovince je v ní momentálně k vidění několik stovek zvířat ve 250 druzích.

Služby

  • Hřiště
  • Dětský koutek

Podrobný popis

Chloubou hodonínské zoo je pavilon velkých kočkovitých šelem s párem největší a také nejkrásnější kočky - tygra ussurijského - a nově i párem lvů jihoafrických se smetanově bílou srstí. Tuto vzácnost má Zoo Hodonín jako jediná v České republice. Sameček Samba a jeho kamarádka Nadira se stali favority nejednoho návštěvníka.

Postát ale stojí za to i u pavilonu primátů a terárií se šimpanzi, gibony, lemury či třemi druhy drápkatých opiček.

V pavilonu exotického ptactva je pak po dvouleté absenci opět k vidění nádherný tukan obrovský, arové a další druhy vzácných ptáků.

Osazenstvu akvárií, kde je možno mimo jiné zhlédnout i krásnou expozii korálů, dominují málo vídaní žraloci černoploutví. K zajímavostem zoo ale patří i bohatá kolekce kopytníků, pět druhů antilop či expozice představující nejznámější evropské sovy.

Vzdělávací centrum při Zoo Hodonín má připravenu pestrou nabídku vzdělávacích programů. Děti mají k dispozici hřiště s atrakcemi a ekokoutek. K dispozici jsou dvě parkoviště, prodejna suvenýrů a dva zoobufety.
... Zobrazit více

Vybavení

  • dětský koutek

přebalovací pult

Zajímavosti v okolí

Přístaviště U Jezu v Hodoníně s možností pohádkové plavby po řece Moravě, Lázně Hodonín, Národní kulturní památník Mikulčice, Zámek Milotice, Lednicko-valtický areál

Dostupnost

  • Metro: 0
  • ČSAD: 0

Kontakt