Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Zábava a dovolená s dětmi - Oblíbené lokality v ČR pro letní rodinnou dovolenou

Oblíbené lokality v ČR pro letní rodinnou dovolenou

Oblíbené lokality v ČR pro letní rodinnou dovolenou

Léto budiž pochváleno, jak praví klasik, ale aby nám na toto krásné roční období zůstaly jen pozitivní vzpomínky, nestačí pouze vydařené počasí. To chce něco navíc.

Pět pohádkových lokalit v ČR

Velkým oříškem bývá výběr lokality nadcházející dovolené. Pokud se již rozhodneme pro pobyt v ČR, znamená to o jednu starost méně. Odpadne komunikační bariéra, propadlé pasy mohou zůstat hluboko v zásuvce a ani výměna peněz na cizí měnu nás nezatíží. Krásných míst, která bychom měli ukázat svým dětem, aby si již od mládí pěstovaly pozitivní vztah k rodné zemi, je nespočet, takže výběr může činit lehké obtíže. Aby však bylo rozhodování, kterou z oblastí navštívit snazší, vybrali jsme 5 tipů, jenž stojí za návštěvu.

Jižní Čechy

Kraj rybníků s vykrmenými kapry, lesů plných hub a zákoutími jako stvořených pro romantiku. Český Krumlov, perla měst České republiky láká k návštěvě v každém ročním období. Krajina jižních Čech je rozmanitá. Rovinatá území lákají cykloturisty, šumavské kopce přejí pěším turistům a vyznavači historie zde mají mnoho objektů k prohlídkám. Vodáci milují Vltavu a Lužnici, řeky, které po celé léto dopřávají proplouvajícím úžasné výhledy a skvělé zážitky. O ubytování v této oblasti rozhodně není nouze. Příjemné penziony nabízí kvalitní vybavení a pro rodiny s dětmi též zázemí, skýtající mnoho možností k prázdninové zábavě a hrám.

Krkonoše

Kdo by neznal vousatého Krakonoše, pána hor na severu Čech? Spravedlivého i když přísného vládce. A přesně takové jsou i Krkonoše. Na ty, kteří se snaží s nimi vyjít v pohodě a míru budou vlídné a zajisté předvedou mnoho ze své krásy. Avšak ti, kteří se zde chovají domýšlivě a vzpurně budou po zásluze potrestáni. Proto se ani nejzkušenějším cyklistům nedoporučuje pokoušet osud a vjíždět mimo vyznačené trasy. Vyznavači cyklistiky najdou především v níže položených místech ráj, jelikož zdejší cesty jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro nadupané jezdce. Vybrat si může každý. Třešničkou na dortu letních výletů je ovšem výstup na 1602 m vysokou horu Sněžku, jež se nám při pěkném počasí odmění panoramatickým výhledem do kraje. Krkonoše jsou známé širokou nabídkou ubytování. Kouzelné jsou především malebné penziony s jejich rodinným prostředím, jež zve ke strávení letních prázdnin.

Západočeské lázně

Turistický region tvořený lázeňským trojúhelníkem Karlovy Vary, Františkovy a Mariánské Lázně láká na léčivé vody a kolonády historických měst. Území je ojedinělé, a to i v evropském měřítku, množstvím pramenů, které v různém chemickém složení vyvěrají na povrch země. Nejen lázeňstvím, ale také vyhlášeným porcelánem a broušeným sklem je tato lokalita známá. Proč se tedy neubytovat v některém z mnoha penzionů v oblasti západočeské lázně a neodpočinout si při procházkách kolonádami s tradičním hrníčkem se zdravou vodou v rukách? Energii však určitě dobijeme také ve Slavkovském lese, který se rozprostírá v této lokalitě. Charakteristická jsou pro tuto CHKO rozsáhlá rašeliniště s mnoha vzácnými rostlinami.

Jizerské hory

Nezapomenutelnou rodinnou dovolenou prožijete v nejsevernějším českém pohoří, jehož středobod zvaný Ještěd se špičatě zapichuje do tyrkysové a jindy zase šedavě bílé oblohy. Čistý vzduch a především úžasný výhled na okolní panoramata se turistům naskytnou, pokud vystoupají klikatou cestou až k vrcholu této dominanty zdejšího kraje. Existuje i možnost svezení se lanovkou, takže nic nebrání tomu, abychom se i s malými dětmi vydali na příjemný výlet. Jizerky, jak se jim nejen mezi místními říká, nabízí ještě mnoho jiných výletních cílů. Obdivovat můžeme panenskou přírodu, malebná údolí i horské obce s jejich roubenými chalupami. Pro ubytování v Jizerských horách najdete bohatý výběr malých i větších penzionů, jenž nabízí někdy skromnější a jindy zase špičkové vybavení vč. wellness, hřišť a bazénů.

Jižní Morava

Kdo by ji neznal, kdo by ji nemiloval. Destinace přívětivá, pohostinná, historická, jež má mnoho co nabídnout snad každému bez rozdílu věku. Vlahé letní večery se sklenkou vína na terase pohodlného penzionu, nohy znavené celodenním putováním po krásách regionu a zpívání špačků ve vinohradech, když přiletí krást úrodu, to vše je úzce spjato s jižní Moravou. Kopce pokryté úrodnou půdou, která se v létě zazelená do nedohledna se táhnoucími vinicemi, sady s meruňkami a broskvoněmi, lahodí oku a uklidňují stresem namáhanou mysl.

Penzion u Starych sadek - jizni Cechy
Penzion Čapkův statek - Krkonoše
Penzion Harmonie - západočeské lázně
Penzion Baltazar - jižní MoravaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotel Vega***superior Luhačovice

Město: Luhačovice

apartmá/penzion Vila Alena

Město: Horní Malá Úpa

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Motel Charlie

Město: Jičín
last minute

Apartmány Fojtova studna

14.-21. červenec 2018: celý objekt volný! Ubytování pro skupinu až sedmi rodin! V případě zájmu volejte, pište :o).

Naše tipy

Lesní penzion Amálka Třeboň

Lesní penzion Amálka nabízí pohodové ubytování v Třeboni pro všechny milovníky kol a turistiky. Na zahradě penzionu si děti mohou hrát, najdou zde pískoviště, prolézačky nebo trampolína. Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se snídaní.

zobrazit

Motel Charlie

Motel Charlie se nachází v malebné obci Kovač v Jičíně. Nabízí restauraci, ubytování, parkoviště, venkovní bazén, dětské hřiště se skluzavkou, venkovní areál pro odpočinek vše k dispozici našim klientům. Ani velká narozeninová oslava není problém.

zobrazit

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad Dolní Kounice - zábavné akce pro celou rodinu. Celodenní program - atraktivní stanoviště, výtvarné dílničky, malování na obličej, ukázka kovářského řemesla, šermířská představení, karnevaly, výstavy obrazů a fotek, prohlídky paláce...

zobrazit

Kláštery Český Krumlov

Nedávno zpřístupněný areál klášterů nabízí vyžití milovníkům historie i rodinám s dětmi. Pohrajte si a tvořte v Interaktivní expozici lidských dovedností nebo navštivte klášterní řemeslné dílny a odneste si vlastnoručně vytvořený řemeslný výrobek.

zobrazit

Penzion St. Leonhard***

Navštivte s dětmi náš rodinný penzion, který byl v anketě Penzion roku 2016 a 2017 oceněn jako "Nejlepší venkovský penzion" a v r. 2014 oceněn "Penzion s nejlépe hodnoceným prostředím". Dopřejte si dovolenou a pobyt v našem klidném čistém prostředí.

zobrazit

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB