Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Zábava a dovolená s dětmi - Kam v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních

Možná se Vám rýsuje možnost strávit s rodinou prodloužený víkend. Potřebujete vyrovnat neustále zvýšenou hladinu stresu a být alespoň na pár dní se svými nejbližšími? Vždyť kolik času trávíme s dětmi, které nám tak rychle odrůstají? Chyťte proto příležitost za pačesy a vydejte se společně poznat krásný kout naší země, jedno z měst lázeňského trojúhelníku v Karlovarském kraji, město Mariánské Lázně.

A proč právě tam?

Mariánské Lázně jsou druhým největším lázeňským městem v ČR založeným roku 1808 na rozlehlých bažinách. Vzhledem k tomu, jak významné osobnosti město v minulosti navštívily ( Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin, T. A. Edison a mnoho dalších ) je jasné, že se jedná o architektonický skvost. Právě proto město usiluje o zápis do Seznamu UNESCO.

Přímo ve městě vyvěrá na 40 léčivých pramenů, které jsou díky rozdílnému obsahu léčivých látek vhodné k léčbě mnoha onemocnění.

Ale vraťme se k našemu rodinnému výletu. I když nás naštěstí netrápí žádné neduhy, je pobyt ve zdejším prostředí nadmíru působivý a uklidňující.

Rovinatý terén je vhodný i na procházky s kočárkem. Z okraje Mariánských Lázní, tzv. Úšovic se vydáme ochutnat prameny jako Antoníčkův, Rudolfův a Ferdinandův. Naším cílem může být dech beroucí pohled na Zpívající fontánu, jež vévodí majestátní novobarokní Kolonádě.

Pokud ale máme ještě dost sil, přesuneme se na další část prohlídky, tentokrát uvidíme okolí z ptačí perspektivy. Na vrcholu s názvem Hamelika je ve výšce 722 metrů n. m. vystavěna stejnojmenná rozhledna s výškou 20 metrů. Následujícím bodem návštěvy místního kraje s dětmi musí být zajisté zhlédnutí parku Boheminium, kde si prohlédneme modely více než 70 stavebních a technických památek v měřítku 1:25.

Máme-li možnost strávit více dní v tomto překrásném městě, neměli bychom si nechat ujít také návštěvu naučné stezky Kladská, jež patří k nejatraktivnějším turistickým cílům, či prohlídku zámku Kynžvart, a to třeba v doprovodu Bílé paní, která dětem během 30 minut ukáže pohádkovou formou to nejzajímavější právě pro tuto věkovou kategorii.

Kde však večer po namáhavém dni složit hlavu, nabrat síly nebo se nechat i trochu rozmazlovat? Nejen v letních parnech bychom určitě mohli doporučit klimatizovaný hotel v srdci Mariánských Lázních s názvem Cristal Palace https://cristalpalace.cz/, jenž disponuje dvěma vlastními léčivými prameny. Velkou výhodou oproti jiným ubytovacím kapacitám je podzemní garáž, která umožňuje hostům pohodlné a bezpečné zaparkování vozu.

Také další nabídka příjemného ubytování, San Remo hotel http://www.sanremo.cz/ umístěný v klidné části Mariánských Lázní, poskytuje léčebné i wellness procedury. I zde lze využít podzemní parkoviště. Poloha hotelu skýtá klientům možnost užít si volné chvíle ve vlastním lesoparku s okrasným jezírkem a altánem.

Hotel Cristal Palace
Naučná stezka Kladská
Hotel San RemoDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Resort UKO

Město: Bedřichov

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion a restaurace Zlatovláska

Město: Jindřichův Hradec

Hotel Vega**** Luhačovice

Město: Luhačovice

Hotel Velká Klajdovka

Město: Brno

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Penzion Na Vršku

Město: Branná
last minute

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Víkend pro 2/2 noci 1600 Kč.Víkend s vířivkou 2/ 2 noci,1990 Kč chata s krbem Chata 5 lůžková / pobyt pro 5 osob cena dvě noci 3000 Kč.Týden pro 2 osoby/3500 Kč.Mimo víkend pro 2/2 1400.Penzion p. 5 lůžkový 7000 Kč týden. do 15.3

Naše tipy

Penzion Na Vršku

Penzion Na Vršku je nově vybudovaný rodinný penzion v obci Branná u Šumperka, který Vás okouzlí jedinečným výhledem a hřejivou atmosférou. Plně vybavené krásné apartmány o kapacitě 6-ti osob uspokojí i větší rodiny.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Vertical Park

Vertical Park se nachází přímo v centru Harrachova. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet obří houpačku (Big Swing), horolezeckou stěnu a salta na bungee trampolíně. Pro nejmenší je v areálu dětská trampolína a ohrada s kůzlaty kamerunskými.

zobrazit

Hravé peklo

POZOR! Od 1. 1. 2020 do 12. 6. 2020 budeme mít naše Hravé peklo uzavřené z důvodu oprav a rozšíření expozic. Těšíme se na Vás v novém kabátě! Uvidíte pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů, satanovu hvězdárnu, devatero pohádek ...

zobrazit

Penzion Na Bidýlku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 157092

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB