Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Zábava a dovolená s dětmi - Chorvatské robinsonády

Chorvatské robinsonády

Chorvatské robinsonády

Bydlení ve městě má nesporně mnoho výhod, jako třeba menší vzdálenost k nákupním možnostem, poště, lékaři, snazší dostupnost kulturních stánků, jakými jsou divadla, kina či výstavy. Také sehnat práci zde bývá o něco jednodušší. Avšak najít místečko, kde by člověk mohl být alespoň chvilku sám, se rovná malému zázraku.

Mít tak pláž jen pro sebe!

Ano, i ve velkých aglomeracích jsou parky nebo lesíky, ale většinou jsou plné venčících páníčků, milenců, bezdomovců či bujaré mládeže. Mít pár minut jen tak pro sebe, moci se soustředit na své myšlenky a relaxovat bez vyrušování a bez nechtěných podnětů, to je možná sen řady z nás.

Ferda Mravenec, zvyklý žít v mraveništi asi problém se ztrátou soukromí neměl, zato dnešní generace vystavená neustálému hluku, stresu a civilizaci prahne po klidu. Ve snaze o souznění s přírodou prcháme v pátek na chalupy, abychom se opět v neděli večer vrátili do těch našich panelových králíkáren. Jak rychle pokaždé ty necelé dva dny utečou.

Pro všechny ty, kteří mají pocit, že více ruchu už neunesou máme prázdninové řešení. Slyšeli jste již o robinsonádách v Chorvatsku? Už z názvu lze odvodit, že půjde o ubytování v místě s minimální či žádnou hustotou zalidnění. A to je pro unavenou mysl ten nejlepší lék.

Robinsonský turismus má různá specifika, ale i výhody. Zažijete krásu odlehlých a nepřelidněných pláží a zátok, vychutnáte si západ slunce v klidu malebné přírody, jež se rozprostírá v okolí ubytovacího domku. Příjezd na místo nebývá možný vozem, většinou je zajištěn člunem, jenž vás i s věcmi přepraví.

Abyste ještě více splynuli s přírodou, není ve většině robinsonád přiveden elektrický proud ani tekoucí voda. Nelekejte se! Na pití bude nejlepší voda balená, ale ke sprchování a mytí můžete použít vodu z nádrže, kterou po celé dny ohřívá přímo jaderské slunce či energie ze solárních panelů. Ve většině domků najdete ledničku na plyn, takže o potraviny bude postaráno. Zásobování pomůže zajistit pojízdný lodní supermarket, v některých případech pak majitel ubytovacího zařízení.

Než si rezervujete hotel v Chorvatsku, zvažte výhody robinsonského ubytování. Kde jinde zažijete ten pocit svobody a božského klidu, který se snoubí s opojnou vůní všudypřítomných borových lesů. Průzračné tyrkysové moře navozuje pocit relaxace a netradiční zážitek ještě umocní dobré jídlo okořeněné volně rostoucími bylinkami. Odpočinete si od ruchu města, lidí, věčného hemžení a zažijete kouzlo života plného romantiky na nádherných plážích.

Pokud přeci jen cítíte, že pro vás tento typ dovolené není a přílišný klid a samota vám nevyhovuje, najděte pro sebe jeden z mnoha příjemných apartmánů v Chorvatsku. I zde můžete narazit na málo navštěvované pláže poskytující soukromí a k tomu mít civilizaci na dosah ruky.

Chorvatské robinsonády
Chorvatské robinsonády
Chorvatské robinsonádyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice

Motel Charlie

Město: Jičín

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm

Apartmány Fojtova studna

Město: Mikulov
last minute

Čiperové

Máte raději aktivní než pasivní dovolené? 18.-24.2.2018 nabízíme rodinám s dětmi zimní pobyt v Beskydech s plaváním a lyžováním v hotelu Petr Bezruč v Malenovicích. Pobyt je vhodný pro rodiče, prarodiče a děti od 1 roku do 12 let.

Naše tipy

Areál Friesovy Boudy

Nově zrekonstruovaný Areál Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217m ve střední části Krkonoš. Nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Chaloupka Rudná

Prostorná chalupa na kopci v Rudné pod Pradědem ideální pro 8-10 osob. Těšte se na nádherné okolí, čistý vzduch, nezkaženou přírodu. Ať rádi odpočíváte aktivně, či si plánujete jen polenošit a vypnout, budet nadšeni. Dovolená s dětmi na 1*!

zobrazit

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB