Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Zábava a dovolená s dětmi - Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Pobyty v penzionech na Vysočině s sebou nesou pohodlí, komfort a domácí atmosféru. Jedná se o skvělé výchozí body pro cyklistické i pěší výlety, ale také pro poklidnou relaxaci se sklenkou lahodného moku. Poznejte s dětmi kraj panenské přírody a mnoha historických památek.

Dejte přednost pobytu u nás

Vzhledem k modernímu způsobu života většiny z nás, který řídí neustálá snaha se za něčím hnát, být honěn a tlačen k větším výkonům, výsledkům, produktivitě, není zřejmě v silách nikoho navštívit všechny pamětihodnosti, krásná místa a atrakce, jež naše ne příliš velká země nabízí. Pokud se nám tedy naskytne možnost vyrazit za poznáním, včetně nabídky strávit několik volných dnů mimo domov, neměli bychom váhat ani minutu. Sbalit rodinu, vybavení a hurá na výlety do neznámých míst.

Problém však může nastat, pokud cíl naší cesty není předem pevně daný a je pouze na nás, kterou oblast si k pobytu vybereme. Vždyť je tolik kouzelných míst, která nabízí rozmanité možnosti ke strávení klidné relaxační dovolené nebo naopak té aktivní, plné výletů, cyklistiky či adrenalinu.

Vysočina

Pro ty, kteří jsou nerozhodní, vybíráme lokalitu, která historickými a přírodními krásami přímo překypuje. Nelze snad ani říci, jak dlouhá by taková dovolená na Vysočině musela být, abychom si byli jisti, že jsme již viděli všechno zajímavé. Tato oblast leží na pomezí Čech a Moravy, v srdci ČR. Rozprostírá se z velké části na Českomoravské vrchovině, která v některých oblastech dosahuje k 800 m n. m. Jedná se o kraj s nejčistším ovzduším a rozhodně není jednoduché říci, kterým z měst dát při jeho návštěvě přednost. Zvolit pro ubytování některý pohodlný penzion v Jihlavě, historickém městě, založeném ve 13. století, proslulém těžbou stříbra a mít tak možnost vzít děti do vyhlášené jihlavské ZOO či využít pohostinnost rodinných penzionů v Třebíči a zajít si prohlédnout známou židovskou čtvrť, zařazenou na seznam památek UNESCO?

Další úžasnou historickou stavbou je barokně gotický kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou. Fotografii jeho bílé stavby pěticípého půdorysu uprostřed do kruhu vystavěných ambit s červenými střechami viděl snad každý. Pokud si tedy vybereme k ubytování jeden z penzionů ve Žďáru nad Sázavou, můžeme tuto další památku UNESCO zhlédnou na vlastní oči. Naplánovat si určitě musíme i výlet na zdejší zámek, jenž se řadí ke světovým unikátům. Nyní tu sídlí Muzeum nové generace a expozice Umění baroka.

Návštěvníci Vysočiny zde naleznou také dvě chráněné krajinné oblasti, kterými jsou Žďárské vrchy a Železné hory, jež milovníkům přírody a turistiky poskytnou výborné podmínky pro výlety. Svým neznečištěným vzduchem pomohou nejen vyčistit smogem namáhané plíce, ale také uklidnit rozjitřenou mysl.

Aktivní dovolená v penzionu v ČR
Aktivní dovolená v penzionu v ČR
Aktivní dovolená v penzionu v ČR



Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.cz



Tipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Hravé peklo

Město: Písek

DUHOVÝ PARK

Město: Český Brod

Vertical Park

Město: Harrachov

Zoo Praha

Město: Praha

ZOO Liberec

Město: Liberec

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Čiperové

Město: Brno




last minute

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

Od letní sezóny 2016 jsou v našem penzionu k dispozici nové rodinné pokoje kategorie ****S, které posouvají komfort ubytování pro rodiny s dětmi v našem penzionu zase o krok dále. Rezervujete ubytování na jarní prázdniny s dostatečným předstihem.

Naše tipy

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Elldus Resort

Rodinná dovolená na německé straně Krušných hor v prostorných apartmánech! Čeká na Vás zdravý horský vzduch, aktivity v krásné přírodě, dětská herna, prostorné hřiště, Elldus Spa. V Oberwiesenthalu může celá rodina prožít nezapomenutelnou dovolenou !

zobrazit

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Vertical Park

Vertical Park se nachází přímo v centru Harrachova. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet obří houpačku (Big Swing), horolezeckou stěnu a salta na bungee trampolíně. Pro nejmenší je v areálu dětská trampolína a ohrada s kůzlaty kamerunskými.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Hravé peklo

Husova kaple v Bernarticích ukrývá pod svou střechou pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů. Ve zvonici je satanova hvězdárna, vedle které je svět devatera pohádek a jednoho hororu. Přijďte se bát, hrát a smát.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB