Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Sportování s dětmi - Paddleboarding
Paddleboarding

Nebaví vás se v létě jen tak nečinně válet u vody? Máte rádi výzvy a trochu toho adrenalinu? Pak je právě pro Vás určený jeden z nejnovějších vodních sportů zvaný paddleboarding. Posílíte mnoho svalových skupin, zpevníte tělo a zhubnete. Vynaloženou energii potom můžete zaslouženě dohnat u stánku. Tak a léto může začít!

Zkuste nové sportovní trendy

Každý začátek bývá těžký, a to ať už se jedná o společné bydlení, rozjezd nové firmy nebo třeba o nové sportovní odvětví.

Je tomu několik desítek let zpátky, kdy jsme na hřištích, většinou se škvárovým podkladem, začali vídat skupiny mladých chlapců, kteří se pokoušeli všemožně trefit letící míč dřevěnou pálkou, často vyrobenou podomácku z nohy od stolu, nebo naopak míč chytit do jakési velké rukavice lapačky. Pro neznalé, a těch byla kdysi většina, šlo o nekoordinované pobíhání bláznů, kteří více času věnovali postávání rozeseti po hřišti než běhu a pohybu vůbec. A dnes? Hru zvanou baseball zná snad každé malé dítě a hráčská základna má u nás poměrně slušné zastoupení a podporu.

Ani dnes však není nouze o nové sporty nebo o ty, jež z některých již dříve objevených vychází. Mezi ty nejnovější, které teprve hledají své zastánce, patří beze sporu vodní sport paddleboarding. Je jasné, že za několik let bude úplně samozřejmé vídat na vodních plochách řek a rybníků nadšence, kteří se po hladině prohání na dlouhém prkně s pádlem v ruce.

Pojďme si tedy tento sport, ve světě velmi oblíbený, trochu přiblížit. Ve zkratce se jedná o jízdu ( plavbu ) ve stoje na nafukovacím paddleboardu, který lze přirovnat k surfu bez plachty, kdy pomocí dlouhého pádla provádí sportovec kormidlování a pohyb vpřed. V podstatě by se dalo říci, že je člověk vlastně takový gondoliér, jak je známe z benátských vodních kanálů.

Paddleboard je poměrně široký a tudíž i stabilní a instruktáž před první jízdou zabere jen pár minut. Správný postoj, pohyby pádlem a rovnováhu si osvojí i nesportovec poměrně rychle. Ale nenechme se mýlit. Podle lékařských studií jde o velmi účinnou aktivitu vedoucí k posílení mnoha svalových skupin a vzhledem k aerobnímu zatížení také k hubnutí. A jak rychle se při takové aktivitě člověk zbavuje stresu a psychického napětí z běžného života, o tom se nemusíme ani zmiňovat.

Nafukovací paddleboard má nespornou výhodu ve své skladnosti. Po vyfouknutí jej lehce složíme do přepravní tašky. Rozdělit je můžeme podle šířky plochy, nosnosti a protiskluzového efektu.

Stand up paddleboarding, jak se někdy také říká, si získal velkou popularitu nejen v přímořských státech. I u nás již můžeme vidět nadšené sportovce brázdit třeba Vltavu nebo jiné naše řeky. A proč taky ne? Kolik sportů je vhodných pro celou rodinu? I mnohé děti si paddleboarding získal a oslovil a určitě své dovednosti rády jednou předají dalším generacím.

Paddleboarding
Paddleboarding
PaddleboardingDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Zoo Praha

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Čiperové

Město: Brno

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov
last minute

Landal Marina Lipno

Slavnostní zahájení sezóny Království lesa. Bohatý program plný pohádek, animačních programů pro děti si užijí nejen děti ale i dospělí. Originální atrakce, prolézačky a další prvky v krásném prostředí lesa. 28.04.2018 - 10:00 - 17:00

Naše tipy

Penzion St. Leonhard***

Navštivte s dětmi náš rodinný penzion, který byl v anketě Penzion roku 2016 a 2017 oceněn jako "Nejlepší venkovský penzion" a v r. 2014 oceněn "Penzion s nejlépe hodnoceným prostředím". Dopřejte si dovolenou a pobyt v našem klidném čistém prostředí.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Celoroční ubytování v kompletně vybavených srubových chatách a penzionu. Chaty mají vybavené kuchyně, soc. zařízení, lokální vytápění ( dle velikosti krb, TV). Nedaleko lanovky na Pustevny pod horou Radhošť v Beskydech. Vhodné pro rodiny s dětmi.

zobrazit

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Relax Hotel Bára ***

Navštivte Relax Hotel Bára zařízený pro pobyt rodin s dětmi! Velmi pěkné ubytování a skvělé vybavení pro Vaše děti! Zábava pro celou rodinu. Děti najdou herny a hřiště, maminky krásné wellness, tatínci cyklotrasy nebo běžecké trasy přímo od hotelu.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB