Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Sportování s dětmi - Koloběžky
Koloběžky

Dnešní moderní a uspěchaná doba s sebou nese nutnost přemisťovat se co nejjednodušeji z místa na místo a to nejlépe i s malými dětmi. Především ve městech se pak vyplatí pořízení nějakého přibližovadla, které usnadní přepravu mezi jednotlivými odpoledními činnostmi, jako vyzvednutí dětí ze školy a školky, odvedení na kroužky případně přesun na další, rychlý nákup v mezičase a zase přesun domů. Časová výhoda proti pěší chůzi je nesporná.

Skvělý druh pohybu pro děti i dospělé

Nemine den, abychom se v reklamách nesetkali se zázračnými prostředky na hubnutí nebo nečetli v časopisech články o prospěšnosti pohybové aktivity pro naše zdraví. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným, nenechat čtyřkolového miláčka v garáži a do práce nebo na nákup nevyrazit třeba na koloběžce?

Nejen v parcích a na hřištích je dnes možné potkat sportovce na in-line bruslích, skateboardech, longboardech, kolech a jiných vymoženostech. Hitem posledních let jsou však právě koloběžky. Asi každý se na nich v mládí svezl, ale pro někoho se stalo toto přibližovadlo srdeční záležitostí, takže potkat dospělé jezdce již není nic výjimečného. A proč také ne? Vždyť právě pohyb na čerstvém vzduchu pomůže odbourat stres, sníží napětí v těle a posílí svaly.

Koloběžky pro dospělé se kromě jiného rozdělují i podle nosnosti. Před jejím pořízením je tedy dobré popřemýšlet, kdo především ji bude používat a jaké je váhové kategorie. Dámy pochopitelně bude zajímat barva, aby jim ladila koloběžka ke sportovnímu oblečení, naštěstí je výběr pestrý. Stejně jako v mnoha jiných případech není vhodné šetřit za každou cenu. Pořídíme-li levný a nekvalitní stroj se špatnou geometrií a lacinými komponenty, místo radosti z jízdy přijde rozčarování, jež většinu sportovců spíše od koloběhání odradí.

To platí především u našich nejmenších. Nákup koloběžky pro děti tedy určitě neuspěchejme, nikdo si zajisté nepřeje, aby zůstala zaprášená někde ve sklepě, protože se na ní broučkovi špatně jezdí. Nejenže malí borci při jízdě zažijí mnoho legrace, ale zároveň trénují motoriku, koordinaci pohybů i rovnováhu. Je pro ně následně mnohem snazší naučit se jezdit na kole.

Již pro děti od 1 roku existují koloběžky se třemi koly, tzv. 3v1, které jsou doplněné o měkčené sedlo, řídítka ve tvaru O a slouží zpočátku jako odrážedlo. Zhruba ve třech letech již sedlo není potřeba, může být demontováno a následně lze vyměnit šikovným koloběžcům řídítka za klasická ve tvaru T. Získáme tak stroj, který roste společně s naším potomkem a neustále se mu přizpůsobuje.

11.4.2017

Koloběžky
Koloběžky
KoloběžkyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

apartmá/penzion Vila Alena

Město: Horní Malá Úpa

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Penzion Ovečka

Město: Nýdek
last minute

Elldus Resort

Elldus Resort se perfektně hodí i pro letní rodinnou dovolenou. Velkoryse vybavené apartmány, široký program aktivit pro děti i dospělé. Výhodné rodinné balíčky se vstupem do našeho Elldus Spa s bazénem, saunami a dětským spa! Mluvíme i česky!

Naše tipy

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

Kláštery Český Krumlov

Nedávno zpřístupněný areál klášterů nabízí vyžití milovníkům historie i rodinám s dětmi. Pohrajte si a tvořte v Interaktivní expozici lidských dovedností nebo navštivte klášterní řemeslné dílny a odneste si vlastnoručně vytvořený řemeslný výrobek.

zobrazit

Chalupa pro mě

Chalupa pro mě v Jeseníkách je zcela nová nadstandardně zařízená chalupa. Ubytování v moderním a komfortním prostředí, ubytovací kapacita 16 osob + 2 přistýlky. Ideální pro skupinovou dovolenou, zázemí pro rodiny s dětmi, domácími mazlíčky.

zobrazit

Landal Marina Lipno

Ubytování na Lipně v Landal Marina Lipno je spojení krásné přírody, kvalitního ubytování a velké množství aktivit přesně stvořené pro Vaši dovolenou. Apartmány pro 2 - 10 osob.

zobrazit

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB