Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Sportování s dětmi - Cyklosedačky
Cyklosedačky

Abychom si mohli dovolit vozit malé děcko v cyklosedačce na našem kole, musíme věnovat jejímu výběru dostatečnou pozornost.  Co zohlednit při nákupu dětské cyklosedačky, aby byly společné výlety příjemné a bezpečné jak pro nás, tak pro naše ratolesti?

Nakupujeme cyklosedačku

Není dnes žádná rarita, potkáme-li na cestě rodinu i s malými dětmi, jak si to pěkně šlapou na kole. Proč taky ne. Vždyť už s ročním děckem je možné vyrazit na výlet a užít si společné chvíle na čerstvém vzduchu. Už od malička se tak v ratolestech buduje pocit sounáležitosti a také lásky ke sportu. Jak se však v pestré nabídce výrobců vyznat?

Podle způsobu upevnění na jízdní kolo je můžeme rozdělit na montované za jezdce nebo před něj. Před vlastním nákupem si musíme uvědomit, na jakém typu kola budeme chtít sedačku vozit. Většinu prodávaných sedaček na kolo, určených k převážení dítěte vzadu za rodičem, lze použít k namontování jak na dámská, tak i na pánská kola. Avšak mezi předními cyklosedačkami se mohou vyskytovat takové, které lze namontovat buď na jeden, nebo na druhý typ kol.

Při výběru hodně záleží na tom, jaké je naše dítě. Jde o vitálního špunta, který bývá plný energie? Potom je možná lepší uvažovat o přední cyklosedačce tak, abychom ho měli pod neustálou kontrolu. Pokud je naše dítě spíše klidné povahy, můžeme ho upoutat do sedačky připevněné na zadní nosič. Dalším významným parametrem je váha dítěte. Nikdy nepřekračujme doporučenou nosnost, vystavujeme tím nejen děcko, ale i sebe zvýšenému riziku. 

Důležitá je ochrana před kontaktem nohy s dráty oběžných kol. Při jízdě spočívají dětské nožky na chodidlových opěrkách z plastu. Nechtěnému pohybu nebo vyklouznutí by měly zamezit plastové řemínky ( široké tak, aby se nezařezávaly dítěti do nohou ), jejichž zapnutí a uvolnění musí být natolik snadné, aby to zvládl jezdec pouze jednou rukou ( není snadné skloubit usazování dítěte, zapínání popruhů a třmínků a zároveň zajišťováni stability kola ).

Úskalí montáže

Pozor, před montáží cyklosedačky na zadní nosič, čili za jezdce, si musíme být jisti, že je nosič ( o který se tímto připravíme ) dostatečně pevný, aby se pod tíhou sedačky a dítěte nezhroutil. Zvolíme-li sedačku montovatelnou dopředu na horní rámovou trubku, kontrolujeme, aby se lanka brzdy a přehazovačky netřely o objímku sedátka.

Sedačky jsou vybaveny měkkým polstrováním a tříbodovým, někdy dokonce i pětibodovým zádržným systémem. V případě tříbodového systému vedou dva pásy přes ramena a jeden mezi nožičkami dítěte. Pro pohodlí děcka musí být bezpečnostní popruhy nejméně 20 mm široké, aby netlačily a nezařezávaly se mu do ramínek. Doporučujeme nastavitelné popruhy, čím více poloh, tím lépe.

Na trhu jsou dnes také polohovatelné cyklosedačky, které mají nespornou výhodu pro pohodlí a komfort dítěte. Pokud totiž na cestě usne, což se stává velmi často, můžeme ji naklopit až o 20 °.

13.10.2017

Cyklosedačky
Cyklosedačky
CyklosedačkyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Vertical Park

Město: Harrachov

Zoo Liberec

Město: Liberec

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Praha

Město: Praha
last minute

Zrcadlový labyrint

ZRCADLOVÝ LABYRINT JE ORIGINÁLNÍ A STRHUJÍCÍ ZÁBAVA PRO CELOU RODINU! • Velké unikátní bludiště • Síň smíchu s vtipnými prohnutými zrcadly • Antigravitační místnost • Levitující stolek • Jedinečné optické klamy a iluze • … a navíc se naučíte kouzlit

Naše tipy

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Chateau St. Havel

Chateau St. Havel je kompletně rekonstruovaný novogotický zámek na Praze 4 v Krči ležící na vlastních rozsáhlých pozemcích. U hotelu se nachází stylový anglický park s několika idylickými rybníky.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Kláštery Český Krumlov

Zpřístupněný areál klášterů nabízí vyžití milovníkům historie i rodinám s dětmi. Pohrajte si a tvořte v Interaktivní expozici lidských dovedností nebo navštivte klášterní řemeslné dílny a odneste si vlastnoručně vytvořený řemeslný výrobek.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB