Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Děti a zdraví - Suchý, dráždivý kašel

Suchý, dráždivý kašel

Suchý, dráždivý kašel

Už se vám taky někdy stalo, že dopředu naplánovanou dovolenou nebo prodloužený víkend zhatilo nenadálé onemocnění? Pokud dojde ke zrušení zamluveného pobytu, zklamání všech se snad ani nedá popsat. Tím spíše, jedná-li se o rodinu s dětmi, které se těšily na společné dobrodružství a výlety.

Aby si nás kašel nenašel

Bohužel onemocnění se asi nemůžeme úplně vyhnout. Můžeme však alespoň trochu naše zdraví, ale hlavně zdraví našich dětí podporovat a posilovat, zejména účinnými přírodními prostředky. Dýchací cesty otužujeme po celý rok častým pobytem na čerstvém vzduchu, nejlépe u moře či na horách. I s malými dětmi lze pravidelně navštěvovat solné jeskyně, kde si s nimi v průběhu her tiše povídáme a zpíváme, čímž se tak lépe pročišťují oslabené dýchací cesty.

Zimní období s sebou nese zvýšený výskyt viróz, nachlazení a onemocnění horních cest dýchacích, které bývá často doprovázeno nepříjemným kašlem, jenž mnohdy přetrvává ještě několik týdnů po vyléčení ostatních příznaků nemoci.

Rozeznáváme kašel vlhký, doprovázený tvorbou a produkcí vazkého hlenu, a kašel suchý, dráždivý, kdy je přítomnost hlenu minimální.

Suchý kašel podrobněji

Jak již bylo zmíněno, suchý a většinou silně dráždivý kašel je charakteristický nepřítomností hlenu, takže pacient nevykašlává, ale přitom pociťuje silné škrábavé dráždění v hrdle. Jde vlastně o obranný reflex sloužící k očistě dýchacích cest, které se marně snaží zbavit cizorodých látek. Suchý kašel je zvlášť nepříjemný, neboť se často objevuje v průběhu noci, čímž nabourává klidný spánek. Je velmi úporný, vyčerpává a postižený mnohdy sípe až lapá po dechu. Záchvaty kašle trvají i několik hodin a pokud nedojde k účinnému zklidnění, mohou vyvolat až zvracení a v horších případech i ztrátu vědomí.

Příčin, jež vedou ke vzniku suchého kašle, je velká spousta. Kromě již zmíněné, nejčastěji virové infekce, to dále může být vdechnutí cizího tělesa, jež dráždí dýchací cesty, ale také toxická látka, kouř apod. Především v jarním období se mnoho alergických pacientů potýká s kašlem jako následkem působení alergenů v organizmu.

Léčba neproduktivního kašle spočívá především v jeho tlumení léky, tzv. antitusiky, více na http://ambrobene.cz/suchy-kasel.php. Dále je samozřejmě nutné odstranit příčinu, která by mohla kašel vyvolávat, podávat dostatek tekutin a zajistit nemocnému klidový režim nejlépe v polosedě, čímž dochází k menšímu dráždění. V zimě je vhodné větrat a zvlhčovat často silně přesušený vzduch v pokojích, kde si ratolesti hrají a spí. K úlevě od záchvatů lze používat i inhalátory.

Jako doplněk léčby můžeme využít i některé babské rady, jako sirup z cibule, odvar s pepřem a medem nebo obvyklejší bylinkové čaje s citrónem.

Suchý, dráždivý kašel
Suchý, dráždivý kašel
Suchý, dráždivý kašelDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Hravé peklo

Město: Písek

Zoo Praha

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

ZOO Liberec

Město: Liberec

Čiperové

Město: Brno

Vertical Park

Město: Harrachov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha
last minute

Penzion Ovečka

Podzim v Penzionu Ovečka. Vyberte si některý z našich balíčků a přijeďte si vychutnat krásy beskydské přírody v podzimním kabátě.

Naše tipy

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

Hotel Modrava

Hotel Modrava nabízí komfortní ubytování vhodné pro rodiny s dětmi. Je výchozím bodem pro pěší túry, cyklovýlety a okolí v zimě nabízí ideální podmínky pro běžkaře. Blízký reál Zadov uspokojí všechny milovníky sjezdového lyžování. Rádi Vás uvítáme!

zobrazit

Areál Friesovy Boudy

Nově zrekonstruovaný Areál Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217m ve střední části Krkonoš. Nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí.

zobrazit

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Chalupa pro mě

Chalupa pro mě v Jeseníkách je zcela nová nadstandardně zařízená chalupa. Ubytování v moderním a komfortním prostředí, ubytovací kapacita 16 osob + 2 přistýlky. Ideální pro skupinovou dovolenou, zázemí pro rodiny s dětmi, domácími mazlíčky.

zobrazit

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad Dolní Kounice - zábavné akce pro celou rodinu. Celodenní program - atraktivní stanoviště, výtvarné dílničky, malování na obličej, ukázka kovářského řemesla, šermířská představení, karnevaly, výstavy obrazů a fotek, prohlídky paláce...

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB