Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Děti a zdraví - Látkové pleny
Látkové pleny

Každá máma chce pro své dítě jen to nejlepší a ráda by mu zajistila co nejkomfortnější život. Naštěstí se v dnešní době mnoho rodičů ohlíží i na přírodu a snaží se najít to nejlepší i pro ni. Nejen proto je již několik let na vzestupu trend používání látkových plen na úkor těch jednorázových.

Zadečky miminek jako v bavlnce

Uvádí se, že každé dítě vyprodukuje až tunu odpadu v podobě znečištěných plen. Máme-li 100 000 dětí, jedná se o nepředstavitelné množství, jež se bude na naší planetě rozkládat v řádu stovek let. Možná namítnete, že zátěž pro životní prostředí je spojená i s praním látkovek, avšak co je nějakých 60 litrů vody, jež spotřebuje pračka na jejich vyprání, jednou za 2 - 3 dny oproti 300 l vody, které za 3 dny spláchne každá osoba na toaletě? Používáme-li navíc k přírodě šetrný prací prášek, bude ekologická stopa našeho dítěte minimální. 

Snad každému rozumnému rodiči alespoň jednou proběhlo hlavou, jakže to s tou „papírovou“ plenou vlastně je. On název papírová je poněkud zavádějící, neboť k jejich výrobě se používají polypropylenové a polyetylenové folie, jež se vyrábí z ropy, doplněné dále o absorpční vrstvu na bázi polyakrylátů a to vše fixujeme lepící páskou a gumičkami k dítěti. No, nezní to strašidelně? Není divu, že jemná dětská pokožka trpí a i přes zdánlivou výhodu, tkvící v delších časových intervalech přebalování, je nutné plenu měnit natolik často, aby nedošlo k zapaření pokožky a tím k jejímu podráždění, zarudnutí a k tzv. intertrigu, neboli opruzenině.

Moderní látkové pleny jsou nejen ekologické, ale především příjemné pro miminko. Úžasné materiály jako jsou bambus, konopí či bavlněné froté zaručí, že bude zadeček miminka ve skvělé společnosti. Přebalování je sice častější a snad o něco složitější ( pouze v počátku, než získáme potřebnou zručnost ), ale je běžné, že se děti bez látkový plenek obejdou mnohem dříve. Novější typy se nemusí skládat a po šestinedělí ani žehlit a péči o ně věnujeme tak 1 - 2 hodiny týdně.

Velkou výhodou používání látkových plenek je samozřejmě finanční stránka. Větší částkou zatížíme rodinný rozpočet pouze při pořízení výbavy ještě před narozením miminka, nicméně poté jsou již náklady minimální a souhrnná částka se přibližně rovná částce za půl roční použití jednorázových plen.

Pokud tedy přemýšlíte ekologicky a ekonomicky, ale váháte s tak razantní změnou, zkuste začít pozvolna. Kupte malou výbavu na domácí použití a na pobyt mimo domov můžete zatím ponechat jednorázovky. Třeba budete mile překvapeni jednoduchostí a plynule přejdete na pleny látkové.

Látkové pleny
Látkové pleny
Látkové plenyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Hravé peklo

Město: Písek

Zoo Praha

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

ZOO Liberec

Město: Liberec

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

DUHOVÝ PARK

Město: Český Brod
last minute

Zoo Praha

Zavítejte s dětmi k nám a prohlédněte si naše exponáty. Happy Mondays neboli každé pondělí (vyjma svátků, července, srpna a 25. prosince) mají děti, studenti a důchodci zvýhodněné vstupné.

Naše tipy

Kláštery Český Krumlov

Nedávno zpřístupněný areál klášterů nabízí vyžití milovníkům historie i rodinám s dětmi. Pohrajte si a tvořte v Interaktivní expozici lidských dovedností nebo navštivte klášterní řemeslné dílny a odneste si vlastnoručně vytvořený řemeslný výrobek.

zobrazit

Penzion Na Bidylku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Úzkokolejka Jindřichův Hradec

Splňte sen mnoha malých i velkých chlapců a přijďte okusit jízdu historickou úzkokolejkou, která Vás proveze překrásnou jihočeskou krajinou. Během roku pořádáme mnoho zajímavých akcí a programů pro celé rodiny. Neváhejte a udělejte si k nám výlet.

zobrazit

Chaloupka Rudná

Prostorná chalupa na kopci v Rudné pod Pradědem ideální pro 8-10 osob. Těšte se na nádherné okolí, čistý vzduch, nezkaženou přírodu. Ať rádi odpočíváte aktivně, či si plánujete jen polenošit a vypnout, budet nadšeni. Dovolená s dětmi na 1*!

zobrazit

Penzion U Holuba

Rodinný penzion na Moravě ( Slovácko ) s velmi prostornými mezonetovými apartmány 55m2+, krásnou zahradou s dětským hřištěm, grilem, ping-pongem, zastřešenými pergolami a výbornou Slováckou hospodou, kde můžete ochutnat pravou domácí kuchyní.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB