Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Děti a zdraví - Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Ta doba, kdy jsme v létě mohli vyjet na dovolenou pouze do českých luhů a hájů, v nejlepším případě pak do Jugoslávie či ke studenému Baltu, je naštěstí dávno pryč. Dnes již nemusíme učit děti zeměpis jen teoreticky v mapách, ale přímo v cizích zemích, daleko za našimi hranicemi. Můžeme jim ukázat krásy a divy přírody, ale také dech beroucí díla vytvořená lidmi.

Pobyt v zahraničí bez rizika

Jak dlouho budeme pobývat mimo domov je zcela na nás a žádné omezení výjezdní doložkou nám nehrozí. Pamatujete však doby, kdy před dovolenou trvalo dlouhé měsíce obstarání tohoto dokumentu? Získání razítek různých složek KSČ, včetně uličního výboru, se rovnalo běhu na dlouhou trať. Aby také ne. Vždyť mnoho rodin plánovalo v zahraničí zůstat a již se zpět do komunistického Československa nevrátit. A tomu potřebovali činitelé KSČ zabránit všemi způsoby. Do mnoha zemí již dnes nemusíme zařizovat ani vízum, takže cestování nestojí v cestě téměř nic.

A nebo něco přece?

Říká se, že na dovolené je vlastně nejkrásnější to těšení, jenž samotnému pobytu předchází, a že už cesta je její součástí. Abychom se však domů vrátili živí a zdraví, je nutné si uvědomit všechna rizika, která nám mohou pobyt notně zkomplikovat a narušit.

Především, vezeme-li děti, musíme být obzvláště obezřetní, neboť existuje mnoho důvodů k obavám. Pochopitelně nechceme strašit ani přivolávat neštěstí, ale abychom mohli být klidnější, že se máme v případě problému na koho obrátit, vybereme si dopředu kvalitní cestovní pojištění. Vždyť už komplikace spojené s cestováním letadlem dovedou pěkně potrápit. Zpožděné dodání, krádež zavazadel či pozdní odlet nebo jeho úplně zrušení je jedním z mnoha plnění, jež pojistka zahrnuje.

Mezi další krytí patří pochopitelně pojištění léčebných výloh. Nikdo z nás nedokáže říci, kdy ho postihne nějaká choroba nebo úraz a bude nutné vyhledat lékařskou pomoc. V horším případě nás zdravotní stav přinutí i zůstat v nemocnici. Vzhledem k tomu, že jde za ošetření v zahraničí o úhrady velmi vysokých částek, jež by nám pěkně provětraly peněženku, nedoporučujeme na cestovním pojištění šetřit. Pokrýt by mělo nejen hospitalizaci a operace, ale také v nutných případech převoz na území ČR, přepravu tělesných ostatků, ale také třeba pobyt rodiče s dítětem v nemocnici.

Možná si ani neuvědomujeme, jaké problémy může způsobit třeba neopatrná hra s míčem a kde všude mohou naše dětičky napáchat nějaké škody. I nám dospělým se může stát nějaká nehoda a nepříjemnost je na světě. O škodě na zdraví druhé osoby ani nemluvě, ale i zde nás ochrání dobře zvolené pojištění.

Připojištění

Pokud víte, že budete v zahraničí provozovat své oblíbené, ale poněkud rizikové sporty, nebo tušíte, že by mohlo nastat zrušení cesty je dobré pomýšlet na doplňkové připojištění, jenž pokryje vydané částky.

Po celých 24 hodin 7 dní v týdnu je připravena asistenční služba na tísňové volání, aby pomohla vyřešit situace ohledně vzniku nároku na náhradu škody a chránila tak zájmy postiženého.

Cestovní pojištění AXA
Cestovní pojištění AXA
Cestovní pojištění AXADalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zoo Praha

Město: Praha

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

DUHOVÝ PARK

Město: Český Brod

ZOO Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov
last minute

Statek - penzion Jižní Čechy

Letní dovolená 2018 na statku v Třeboni. Nabízíme velkou uzavřenou ZAHRADU s venkovním BAZÉNEM, stylové UBYTOVÁNÍ, venkovní posezení s grilováním, velkou děts. hernu. U sousedů kozičky, ovečky, jeleni srnky, býci a telátka. V rybníčku ryby a žáby.

Naše tipy

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoo v Česku. Byla založena v roce 1919. Na ploše 14 ha můžete obdivovat nejen bílé tygry, ale i dalších 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Na děti čeká např. i malá kontaktní zoo a dětské hřiště.

zobrazit

Areál Friesovy Boudy

Nově zrekonstruovaný Areál Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217m ve střední části Krkonoš. Nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí.

zobrazit

Zrcadlový labyrint

ZRCADLOVÝ LABYRINT   ORIGINÁLNÍ A STRHUJÍCÍ ZÁBAVA PRO CELOU RODINU!   • Velké unikátní zrcadlové bludiště • Síň smíchu s vtipnými prohnutými zrcadly • Antigravitační místnost • Levitující stolek • Jedinečné optické klamy a iluze • … a navíc se naučí

zobrazit

Vertical Park

Vertical Park se nachází přímo v centru Harrachova. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet obří houpačku (Big Swing), horolezeckou stěnu a salta na bungee trampolíně. Pro nejmenší je v areálu dětská trampolína a ohrada s kůzlaty kamerunskými.

zobrazit

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad Dolní Kounice - zábavné akce pro celou rodinu. Celodenní program - atraktivní stanoviště, výtvarné dílničky, malování na obličej, ukázka kovářského řemesla, šermířská představení, karnevaly, výstavy obrazů a fotek, prohlídky paláce...

zobrazit

Bohemia Apartments

Společnost Bohemia Apartments je tu proto, aby Vám nabídla to nejlepší ubytování v Praze a Vy jste se cítili jako doma. Naše apartmány nabízí soukromí a domácí prostředí. Nechte se unést centrem Prahy. Rodiny s dětmi jsou u nás vřele vítány!

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB