Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Není snad větší a krásnější událost v rodině, než když se dvěma zamilovaným narodí miminko. To je na světe hned veseleji a život všech dostává jiný rozměr. Jak nejlépe vyjádřit svoji radost a čím na památku obdarovat ten náš uzlíček štěstí?

Památka a hodnota na celý život

Když narodí se maličký, dar vidění má pod víčky ... jak říká František Hrubín v krásné básničce, jež opěvuje příchod nového života. Ano, jak každý ví, jde o ten nejcitlivější a nejpozoruhodnější okamžik, který můžeme v životě zažít. A bohužel jich není mnoho. Vždyť kolik dětí a jak často přichází většinou v rodinách na svět.

Vzhledem k tomu, o jak vzácnou příležitost se jedná, mívá mnoho z nás potřebu obdarovat novorozeně něčím výjimečným. Něčím, co by ani po letech neztratilo hodnotu a zůstalo v rodině jako památka. Až bude miminko dávno odrostlé dětským plenkám, vždy si při pohledu na dárek na nás vzpomene.

Jenže, co tedy vybrat? Většina příbuzných věnuje malé dětské oblečky, hračky a botičky. Samozřejmě, i tyto drobnosti potěší, ovšem trvalou hodnotu nemají.

Máme pro Vás skvělý tip. Věnujte k narození dítěte dar symbolický a to zlatý dukát. Již naši předkové v dobách Karla IV. obdarovávali narozené děti zlatou mincí, jelikož věřili, že tak zajistí potomkovi štěstí a zažehnají nouzi. A zdaleka nešlo jen o bohatou šlechtu. I v chudších rodinách s více dětmi dostal zlaťák každý další nově narozený. Často však šlo o ten jeden jediný stále stejný zlaťák.

Zlatý medailon hodnotu neztratí, ba naopak, a jednou, když bude obdarovaný opravdu potřebovat, může jej i zpeněžit. Jde o originální dárek, jehož význam ocení úplně každý.

Že nevíte, kde je možné si pamětní dukáty prohlédnout? Snadná pomoc. Největší výběr najdete v pražské prodejně Obecního domu, kde si vybere ten nejvýstižnější motiv, který Vám nejvíce učaruje. Ale to není vše. Mince se prodávají i z předchozích ročníků, takže lze zároveň potěšit staršího sourozence, který sice již oslavil třeba páté narozeniny, ale bylo by mu zajisté líto, že dáreček dostalo jen miminko. 

18.9.2018

Zvolte vhodný dárek k narození miminka
Zvolte vhodný dárek k narození miminka
Zvolte vhodný dárek k narození miminkaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Resort UKO

Město: Bedřichov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion a restaurace Zlatovláska

Město: Jindřichův Hradec

Kroužky nad Moníncem

Město: Sedlec - Prčice

Penzion Na Vršku

Město: Branná

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm
last minute

Usedlost pod vinohrady

Nabízíme různé pobytové balíčky, např. Rodinný slevový balíček, Velikonoční balíček, Výtvarný balíček, Májový aj. Neváhejte a vyberte si z naší pestré nabídky! Hledáte tip na dárek? Darujte pobyt u nás!

Naše tipy

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 157092

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB