Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci

Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci

Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci

Letošní prázdniny budou ještě barevnější a zábavnější. Móda velí obléci si na pobyt v přírodě či na túru trička s některou z retro kolekcí známých večerníčkových postav. Usedlý a nudný svět dospělých tak dostává jiný směr, zaměřený na zábavu a hry s dětmi.

Pobavte sebe i okolí

Pionýři, pionýři malované děti ... I tak se ještě před několika desítkami let opěvovali malí členové zapsaní ve stejnojmenné organizaci. Dnes bychom je mohli možná vzdáleně přirovnat k hnutí skaut, i když ti by asi s tímto srovnáním příliš nesouhlasili. Ať je to jak chce, obě uskupení sdružují členy všech věkových kategorií a snaží se je učit nejen lásce k přírodě, vlasti, druhým lidem, ale také je učí poznávat rozličné dovednosti a zákonitosti potřebné k přežití ve volné přírodě.

I stejnokroje jsou odlišovacím prvkem od ostatní populace, takže potkáme-li třeba ve vlaku partu mladých lidí oděných do košile se šátkem, kalhot a klobouku se širokou krempou v odstínech zelené a béžové, je nám hned jasné, že se jedná o členy skautu. Kroj vznikl jako praktické oblečení na venkovní aktivity, ale na počátku 20. století měl také zastírat sociální rozdíly mezi dětmi.

Také dnes však oblíbenost stejného oblečení pro členy jedné skupiny neklesá a především v létě se můžeme setkat se skupinami výletníků, jejichž jednotícím prvkem je totožný oděv. Vždyť taková parta tatínků s dětmi různého věku, oblečená do šortek a triček též barvy, s výraznými potisky a nápisy budí pozornost všude, kam dorazí. Ratolesti se pak v davu lépe orientují, drží krok s ostatními, neboť stále vidí „ ty své“. Tím se také snižuje riziko odpojení se od skupiny a ztráta jedince.

Takový stejnokroj moderní doby by měl být nápaditý, veselý a poutavý. Oblékneme-li skupinu složenou z dětí i dospělých do triček s dětským motivem, můžeme se vsadit, že zaujmou na cestách všechny náhodné kolemjdoucí. Není snad nic vtipnějšího, než potkat děti s rodiči ve stejně barevném oblečení, třeba s motivem Maxipsa Fíka. Vždyť kdo by si nepamatoval toho dobráckého i když poněkud přerostlého psa, jenž bavil od 70. let již naše rodiče.

Připomenout si jeho příběhy můžeme v krásné kolekci natisknuté na kvalitní trička ze 100% bavlny. Jde o odolnou látku, která se snadno neprodře, ale zároveň je dostatečně prodyšná, aby odváděla teplo od těla.

Ale to není vše. Kromě Maxipsa Fíka najdou milovníci klasiky na stránkách GEEKSHIRTS.cz také retro kolekce Boba a Bobka a Pata a Mata. Na dovolenou nebo víkendový pobyt tedy můžete vybavit svoji rodinu či partu přátel tričky s neokoukanými motivy známých pohádkových postav. Zanedlouho pak bude možné rozšířit svoji sbírku a dokoupit také mikiny, plakáty a hrnečky.

Podlicenci poskytla Česká televize.

7.7.2017

Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci
Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci
Maxipes Fík na tričkách v retro kolekciDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Penzion Ovečka

Město: Nýdek

Hotel Vega***superior Luhačovice

Město: Luhačovice

Penzion ŽUHANSTA

Město: Břasy

Penzion Na Bidylku

Město: Frýdlant

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice
last minute

Landal Marina Lipno

ZÁBAVNÉ AKCE V KRÁLOVSTVÍ LESA 20.10.2018, 27.10.2018 Zábavné akce v Království lesa každou sobotu v září a říjnu od 12:30 - 16:00. Přijďte s dětmi si užít spousta legrace a zábavy do Království lesa.

Naše tipy

Plaváčci s.r.o Brno

PLAVÁČCI s.r.o. plavecký klub, pravidelné kurzy plavání pro děti od 6 měsíců až po šikovné plavce v dráze, šetrná úprava vody UV lampou,plaveme na bazéně třída Generála Píky 11, Kraví hora a Wellness Kuřim.

zobrazit

Hotel Modrava

Hotel Modrava nabízí komfortní ubytování vhodné pro rodiny s dětmi. Je výchozím bodem pro pěší túry, cyklovýlety a okolí v zimě nabízí ideální podmínky pro běžkaře. Blízký reál Zadov uspokojí všechny milovníky sjezdového lyžování. Rádi Vás uvítáme!

zobrazit

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB