Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Mateřská školka Měšice

Mateřská školka Měšice

Mateřská školka Měšice

„Ten čas tak letí“, říkávala naše babička a jedním dechem dodávala, jak ty děti stárnou, ještě, že my ne! Dnes už vím, že měla pravdu. Alespoň částečně. Při pohledu na své ratolesti se nemohu zbavit dojmu, že víc než cokoliv jiného je důležité, užívat si s nimi každou minutu. Jak rychle se totiž miminko převtělí v batole a to následně v předškoláka, to pochopíme teprve s příchodem vlastních potomků.

Školka se srdcem a radostí

Roky utečou jako voda a před třetími narozeninami začne velká část rodičů přemýšlet o tom velkém životním kroku svého dítěte, tedy o nástupu do mateřské školy. Nastane období shánění informací, referencí a objíždění všech zařízení v blízkém a mnohdy i vzdáleném okolí, jen aby se náš špunt dostal do té nejlepší školky, jež na něj bude mít dobrý vliv a připraví ho kvalitně na roli školáka.

Mnoho rodičů by nejraději vymazalo z paměti ty nešťastné okamžiky, kdy syn či dcera pochopili, že navštěvování školky není jen otázka jednoho odpoledne, ale jde o jev každodenní a trvalý. Ráno co ráno děti vstupovaly, s patřičným povykem a srdcervoucím pláčem, se skleslým rodičem v zádech do nenáviděné budovy. Za asistence zamračené pedagožky docházelo pravidelně k násilnému odtržení plačícího děcka z náruče milující osoby, která úprkem mizela z dosahu nervy drásajícího křiku. Následky takového „zvykání“ na školku si pak pochopitelně nesou všichni zúčastnění ještě dlouhé roky.

Aby se nic podobného nestalo i našemu potomkovi, je dobré věnovat výběru předškolního zařízení opravdu dostatek času. Vždyť jde o první kontakt dítěte s autoritou, která bude formovat jeho osobnost ještě několik dlouhých let.

Jedním z kvalitních předškolních zařízení s dlouholetou tradicí je mateřská školka Měšice, jež je Českou školní inspekcí hodnocena velmi kladně. Přispívá k tomu několik faktorů. Jedním z nich je mnohaletá zkušenost vedení i ostatních pedagogů, logopedů, speciálních pedagogů a asistentů či lektorů. Program činností je velmi pestrý, a děti se tak mohou věnovat keramice, tenisu, hraní na flétnu, tanečkům, ale třeba také angličtině, plavání či józe. Všechny zájmové činnosti jsou pochopitelně přizpůsobeny předškolnímu věku s ohledem na individualitu každého jedince. Nejen ve vztahu k ročnímu období jsou postaveny tematické celky, které se odráží v měsíčním a týdenním programu školky.

Soukromá školka Praha východ Měšice má otevřeno od 7 do 19 hodin, a to i o prázdninách. Plně kvalifikovaný personál má za cíl nejen děti vzdělávat, ale vytvářet prostředí plné porozumění a laskavé atmosféry. Nejen děti, ale také jejich rodiče si musí vytvořit s pracovníky vzájemné pouto tak, aby mohlo dojít k pochopení a důvěře. Vždyť školce svěřujeme denně to nejcennější, co máme.

Mateřské školky Praha východ Měšice nabízejí dětem i nadstandardní aktivity, jako jsou výuka jízdy na lyžích, hipoterapie a canisterapie, ale také třeba pobyty v lázních a u moře. V souvislosti s výukou zdravovědy je také samozřejmě dbáno na kvalitní stravu z naší kuchyně, jež je vybavena profesionálním zařízením a k sestavování jídelníčku využívá výhradně čerstvé suroviny.

„Kde je radost, tam je smích“, to je motto, které prostupuje celým životem této oblíbené školky.

Mateřská školka Měšice
Mateřská školka Měšice
Mateřská školka MěšiceDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Penzion Ovečka

Město: Nýdek

Penzion Na Bidylku

Město: Frýdlant

Hotel Vega***superior Luhačovice

Město: Luhačovice

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko
last minute

Motel Charlie

Ať na kolo, in-line brusle nebo na pěší výlety, okolí našeho penzionu je jako stvořené k prožití aktivní dovolené. Ani rodiny s dětmi se nudit nebudou, hřiště, bazén a zahrada zabaví každého neposedu. Rumcajs, Manka a Cipísek Vás jistě rádi uvidí!

Naše tipy

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Rodinný ****wellness hotel rakouského typu, držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, zařazen do projektu DOVOLENÁ BEZ LEPKU. Hotel má vynikající polohu, vybavení a stálý kvalitní personál. Bazény se slanou vodou.

zobrazit

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad Dolní Kounice - zábavné akce pro celou rodinu. Celodenní program - atraktivní stanoviště, výtvarné dílničky, malování na obličej, ukázka kovářského řemesla, šermířská představení, karnevaly, výstavy obrazů a fotek, prohlídky paláce...

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB