Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Chata nebo byt na horách?

Chata nebo byt na horách?

Chata nebo byt na horách?

Pamatujete si ještě pokyn - děti, sbalit a vyrážíme na chalupu? V nejedné české domácnosti zněla tato věta, takhle v pátek odpoledne, ještě v letech nedávno minulých. Trend trávení každého volného víkendu na chatě nebo chalupě byl v česku silně zakořeněný.

Novinkou je pořizování bytů na horách

Po příjezdu se vyvětrala zatuchlina, jež prostupovala všemi pokoji, zatopilo se v krbu nebo v kamnech a hurá do pracovního oděvu a makat na zahradě či na opravách domu. Pokud byl v blízkosti les, měli jsme téměř vyhráno, neboť se v něm všechny nezbedné děti ztratily ihned po příjezdu na dlouhé hodiny. Alespoň se tak nepletly dospělým pod ruce, nevyžadovaly pozornost, ale zároveň tak nemohly být dětičkám přiděleny různé nepopulární úkoly.

Naši rodiče si většinou chaty nebo chalupy pořizovat nemuseli a slovo půjčka jim bylo spíše cizí. Většinou se takové objekty předávaly z generace na generaci nebo dědily mezi příbuznými. Jen si vzpomeňte na večery u teplých kamen, praskající dřevo a vůni smůly. Babičky a dědové vyprávěli vnoučatům zážitky ze svého mládí a mnohdy ani nikdo z mladých netušil, jak strastiplné životní osudy jejich nejbližší zažili.

Dnes je však trend úplně jiný. Moderní doba si žádá své a místo na chalupy jezdí rodiny už i s malými ratolestmi na hory. Pokud jsou tedy v rodině sportovní nadšenci, kteří chtějí strávit každou volnou hodinu pohybem, dozajista zvolí pořízení nemovitosti třeba právě poblíž lyžařského střediska. Co může být příjemnějšího, než pobyt ve vlastním bytě nebo apartmánu, který lze navštívit kdykoliv se nám zachce? Na horách je přeci krásně v každém ročním období.

V případě, že se pro nákup nemovitosti rozhodneme, může nám dobře posloužit hypoteční kalkulačka. Ta nám, po zadání příjmů, výdajů a výše hypotéky ukáže, na kolik let a v jaké výši budou naše následné splátky. Vše si můžeme přenastavit a vyladit tak, aby nám splácení úvěru co nejvíce vyhovovalo a zároveň fatálně nezatížilo rodinný rozpočet.

Nejen pro mladou rodinu je nejvýhodnější založit si stavební spoření, jež pomůže snáze dosáhnout na vysněné cíle. Již po dvou letech a naspoření 40% z cílové částky lze čerpat úvěr ze stavebního spoření, který s sebou nese řadu výhod. Zajímavá je především nízká úroková sazba a jeho čerpání do stanovené výše bez ručitele.

Nelze jednoznačně říci, zda je lepší jezdit na chalupu řezat dříví nebo využívat pohodlí bytu pro snadný přístup na lyžařské svahy. Každý má svůj pohled na věc a je důležité, aby si mohl volné chvíle užít podle svého.

Chata nebo byt na horách?
Chata nebo byt na horách?
Chata nebo byt na horách?Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

DUHOVÝ PARK

Město: Český Brod

Zoo Praha

Město: Praha

Čiperové

Město: Brno

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov
last minute

Zrcadlový labyrint

ZRCADLOVÝ LABYRINT   ORIGINÁLNÍ A STRHUJÍCÍ ZÁBAVA PRO CELOU RODINU!   • Velké unikátní zrcadlové bludiště • Síň smíchu s vtipnými prohnutými zrcadly • Antigravitační místnost • Levitující stolek • Jedinečné optické klamy a iluze • … a navíc se naučí

Naše tipy

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

Hravé peklo

Husova kaple v Bernarticích ukrývá pod svou střechou pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů. Ve zvonici je satanova hvězdárna, vedle které je svět devatera pohádek a jednoho hororu. Přijďte se bát, hrát a smát.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

Hotýlek u hraběte Harracha

Hotýlek u hraběte Harracha se nachází v klidné části Harrachova a nabízí ubytování vhodné pro dovolenou s dětmi. Jedná se o rodinný hotýlek se stylovou restaurací, útulnými a prostornými pokoji a novým wellnes, které je pouze pro naše hotelové hosty.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB