Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Archiv starších článků - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Cestování - návštěva Prahy

Cestování - návštěva Prahy

Cestování - návštěva Prahy

Mnoho z nás lituje, že nemůže objevovat známé zahraniční metropole tak často, jak bychom si přáli. Láká nás vystoupit v centru nějakého starobylého města a jít si, pěkně podle mapy, prohlédnout věhlasné památky, jež nám jsou důvěrně známé z barevných fotografií v časopisech a z reklam v televizi.

Vezměte děti na prohlídku Prahy

Určitě každý rodič by rád vzal své ratolesti třeba do Londýna, Říma nebo do Paříže, ale ruku na srdce, kolikrát už jste s vašimi dětmi navštívili naše hlavní město? Představili jste jim ta krásná místa a historické objekty, jež si v ničem nezadají se světoznámými památkami jiných evropských velkoměst?

Možná, že takový Pražský hrad již mělo některé dítko šanci, třeba na školním výletě, vidět, ale většinou spíše v rychlosti, bez možnosti se v klidu zastavit všude tam, kde lze vidět něco zajímavého. Snad žádná památka není tak úzce spojena s našimi dějinami. Proto rozhodně stojí za to věnovat jeho návštěvě dostatek času. Děti bude jistě zajímat informace o zde uložených korunovačních klenotech či o ostatcích významných panovníků, kteří zde odpočívají. Jména jako Přemysl Otakar II. nebo Karel IV. znají z hodin vlastivědy už i malí školáčci. Věděli jste například, že se podle Guinessovy knihy rekordů jedná o největší souvislý hradní komplex na světě?

Na zpáteční cestu se potom vydejte přes Královskou zahradu, odkud jsou nádherné výhledy, a dětem můžete ukázat Prahu jako na dlani.

Vynechat však nelze ani procházku přes Karlův most, jenž spojuje staré Město s Malou Stranou. Děti budou jistě ochotně naslouchat vyprávění legendy, jež hovoří o tom, jak kdysi při výstavbě mostu používali řemeslníci ke zpevnění malty vajíčka, víno nebo syrečky, čímž jí údajně dodávali větší pevnost a odolnost.

Jaké by to však bylo poznávání Prahy bez návštěvy Staroměstského náměstí s jeho proslulou radnicí. Všechny děti potěší pohled na historický Orloj, a to tím spíše, pokud se nám podaří vychytat čas jeho aktivity s pohybem apoštolů v oknech. Pokud již děti bolí ťapky, nebo jen tak pro zpestření, můžete nastoupit na koňské spřežení, jež má zde nástupiště a nechat se svézt po Starém městě.

Vzhledem k tomu, že zážitků a míst k vidění je nepřeberné množství, doporučujeme vychutnat si Prahu alespoň na dva dny. Ubytování v Praze najde opravdu každý, záleží jen na jeho požadavcích a potřebách. Jen si představte noc v pohodlné posteli, ráno výborná snídaně a pak už jen toulky městem pěkně v poklidu, bez stresu a spěchu.

Hotely, penziony i apartmány nabízí pobyty všech cenových kategorií s vybavením vhodným pro rodiny s dětmi. Proč tedy nezajít druhý den na představení do Národního divadla? Nebo po dni stráveném prohlížením historických památek nevzít děti do ZOO v Tróji?

Zkrátka, poznejme Prahu ze všech stran a buďme hrdí na její krásu.

Výlety - Praha
Výlety - Praha
Výlety - ZOO PrahaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Elldus Resort

Město: Oberwiesenthal

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec
last minute

Papilonia - motýlí dům Praha

Zastavte se na chvíli a pozorujte pestrobarevné tvory ve vaší těsné blízkosti. Zvyšte šanci, že na vás nějaký ten "létající drahokam" dosedne! Oblékněte si výrazně žluté oblečení a použijte květinový parfém – to je pro naše motýly neodolatelné.

Naše tipy

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Penzion St. Leonhard***

Navštivte s dětmi náš rodinný penzion, který byl v anketě Penzion roku 2016 a 2017 oceněn jako "Nejlepší venkovský penzion" a v r. 2014 oceněn "Penzion s nejlépe hodnoceným prostředím". Dopřejte si dovolenou a pobyt v našem klidném čistém prostředí.

zobrazit

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Kyprův mlýn

Kyprův mlýn je situován na odlehlém místě, 1,5 km od obce Knínice na Vysočině. Nabízí bohaté vyžití pro rodiny s dětmi, veliké dětské hřiště s trampolínou, skluzavkami a houpačkami. Také je možno vidět chovaná zvířata na statku, projet se na koni.

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB