Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Aktuality - Pod střechou - Unikátní skleněný krystal zdobí Jablonec

Unikátní skleněný krystal zdobí Jablonec

  • KDY : 20. 6. 2020
  • KDE : Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, Jablonec nad Nisou


Skleněné a bižuterní město Jablonec nad Nisou by mohlo mít od roku 2020 ve znaku kromě symbolu jabloně i nový symbol v podobě zářícího krystalu, který se nyní ve své již dokončené podobě pyšní na budově Muzea skla a bižuterie.

Do Jablonce nad Nisou za sklem v různých podobách

Mnoho nových návštěvníků přiláká letos do Jizerských hor nejen krásná příroda a čistý vzduch, ale také novinka, kterou nabízí Jablonec nad Nisou všem milovníkům skla, bižuterie, ale také moderní architektury, tedy nová budova ve tvaru skleněného krystalu.

Dávno již nejsme v dobách secese, tudíž se musíme dívat dál a přijmout moderní trendy poplatné době. A stejně tak jako lidé v jiných více či méně vyspělých státech musíme se i my, sice s rozvahou, ale také s odvahou pouštět do experimentů, které mnohdy předčí naše očekávání.

A jako každá taková technicky náročná stavba nevznikala ani tato jednoduše a bez problémů. Snaha dostát zadání a vejít se do přísných limitů daných památkáři, tedy nezasahovat stavbou do okolních budov ani do fasády, znamenala velké a obtížné sousto pro mnoho architektů.

A jak si tedy budovu popsat?

Představme si opravdu vybroušený skleněný kámen přirostlý k secesní budově muzea. Základem jsou betonové stropy a jádro, ze kterého vybíhá ocelová konstrukce, jež drží skleněné plochy o celkové rozloze 480m2. Jedná se o 243 atypických trojskel, kdy nenajdete žádná dvě stejná.

Skla oken spodního patra jsou navíc zatemněná černou folií s 3878 různě velkými odlišně tvarovanými průzory, které vytvářejí působivou atmosféru ať již při pohledu z venku či uvnitř budovy. Zde budou zaměstnanci pracovat na instalaci stálé expozice vánočních ozdob s názvem Svět zázraků a z téhož důvodu bude toto podlaží uzavřeno návštěvníkům ještě nějakou dobu po 20. 6. 2020.

Horní podlaží navazuje na revitalizovaný park, který s novou budovou dokonale souzní. Kromě samotných prostor tohoto podlaží si návštěvníci mohou od 20. 6. 2020 přijít zdarma prohlédnout zde umístěnou prezentaci svítidel, jako součást výstavy TRENDY, DESIGN, PRODUKCE.

Samozřejmostí je veškerá možná dezinfekce všech prostor muzea. Pro návštěvníky je připravena dezinfekce na ruce i jednorázové ochranné pomůcky.

Přijďte tedy od 20. 6. 2020 na prohlídku třetího podlaží nového krystalu denně od 10 do 18 hodin.

Foto: Matyáš Procházka

Více informací najdete zde.

Unikátní skleněný krystal zdobí Jablonec
Unikátní skleněný krystal zdobí Jablonec
Unikátní skleněný krystal zdobí Jablonec
Unikátní skleněný krystal zdobí Jablonec
Unikátní skleněný krystal zdobí Jablonec
Unikátní skleněný krystal zdobí JablonecDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zoo Liberec

Město: Liberec

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Praha

Město: Praha

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov


last minute

Penzion St. Leonhard***

Jarní prázdniny v šumavské přírodě, kde se nemusíte bát, že vám děcko vběhne pod kola vozidel. Můžete pozorovat koníky přímo z balkonu penzionu. Při plavbě na šlapadle vás budou doprovázet naše "ochočené" nutrie, které můžete večer nakrmit.

Naše tipy

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Plaváčci s.r.o Brno

PLAVÁČCI s.r.o. plavecký klub, pravidelné kurzy plavání pro děti od 6 měsíců až po šikovné plavce v dráze, šetrná úprava vody UV lampou,plaveme na bazéně třída Generála Píky 11, Kraví hora a Wellness Kuřim.

zobrazit

Hravé peklo nabízí nové expozice


Hravé peklo v Husově kapli v Bernarticích ukrývá pod svou střechou pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů. Ve zvonici je satanova hvězdárna, vedle které je svět devatera pohádek a jednoho hororu. Od poloviny června budeme mít pro Vás po rekonstrukci rozšířené expozice, takže si u nás užijete ještě více zábavy a legrace.

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

Nezapomenutelná dovolená v luxusním penzionu na Jižní Moravě. Místo kde se o Vás postaráme. Malý rodinný hotel s přátelskou atmosférou na okraji malebné vesničky Lukov uprostřed kouzelné přírody parku Podyjí. Děti Vítány !!!

zobrazit

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Rodinný ****wellness hotel rakouského typu, držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, zařazen do projektu DOVOLENÁ BEZ LEPKU. Hotel má vynikající polohu, vybavení a stálý kvalitní personál. Bazény se slanou vodou.

zobrazit

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168171

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB