Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Aktuality - Na vzduchu - Zámecké slavnosti ve Svijanech 2019

Zámecké slavnosti ve Svijanech 2019

  • KDY : 22. června 2019
  • KDE : ZÁMEK SVIJANY č. p. 30, Svijany


Zámek Svijany oslaví třetí výročí svého otevření již tradičními Zámeckými slavnostmi. Bohatý celodenní program nabídne zábavu pro celou rodinu, nebudou chybět stánky s občerstvením a na čepu samozřejmě Zámecký Máz. Zámecké slavnosti proběhnou již v sobotu 22. června.

To je program pro celou rodinu

Své brány otevře zámek návštěvníkům v 9.00 hodin ráno. Program zahájí o 30 minut později svým vystoupením na hlavním nádvoří mladá zpěvačka Michaela Mervartová, která na slavnostech sklidila úspěch již v minulých letech. Následovat bude kouzelnická show, vystoupení klauna nebo výstup kejklíře a žongléra.

Významným bodem programu bude slavnostní naražení sudu Zámeckého Mázu, piva jež vzniklo před třemi lety na počest otevření zámku veřejnosti a od té doby je oblíbenou stálicí mezi svijanskými pivy. „Snažíme se program sestavovat tak, aby si na něm každý našel to své. Pro děti například chystáme prohlídky zámku s pohádkovými bytostmi, které v minulých letech sklidily obrovský úspěch. Nově pro návštěvníky slavností připravujeme například projížďky v historickém kočáře,“ komentuje přípravy na slavnosti Libor Stejskal, manažer Zámku Svijany.

Slavnostmi nebude žít jen hlavní nádvoří, ale celý areál zámku. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky dávných řemesel, budou si moci vyzkoušet střelbu z kuše na historické střelnici nebo otestovat svou mušku při lukostřelbě. Koho střílení neláká, může se vžít do role prehistorické hospodyně a pustit se do vlastnoručního pečení chleba v peci z doby bronzové, která je v provozu jen pár dní v roce. O suchém chlebu však návštěvníci zámku během slavností rozhodně nebudou. Bude je čekat celá řada stánků s občerstvením, ze kterého si vyberou i ty nejmlsnější jazýčky. Namátkou z nabídky zmiňme rolovanou zmrzlinu, královské topinky nebo vepřovou kýtu. A k tomu samozřejmě svijanské pivo.

Při tvorbě programu ve Svijanech nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky slavností. Ti se budou moci vyřádit na skákacím hradě, svézt se na ponících z Mini ZOO Hrabětice, nebo vyzkoušet dobový kolotoč. Těšit se mohou také na pohádkové prohlídky zámku, které budou probíhat během celého dne. Zámecká paní, rytíř nebo princezna děti seznámí se zámkem i jeho okolím a pro ty nejmenší budou připraveny i zábavné úkoly.

Fanoušci pivního moku pak jistě ocení možnost vydat se na prohlídku Pivovaru Svijany za zvýhodněnou cenu. Protože o prohlídky bývá velký zájem, je třeba si předem rezervovat místo prostřednictvím rezervačního formuláře na stránkách Zámku Svijany. Rezervace online jsou možné do 21. 6. do 20.00 hodin. V den konání slavností budou informace o prohlídkách dostupné na recepci pivovaru.

Více informací najdete zde.

 Zámecké slavnosti ve Svijanech 2019
 Zámecké slavnosti ve Svijanech 2019
 Zámecké slavnosti ve Svijanech 2019
 Zámecké slavnosti ve Svijanech 2019
 Zámecké slavnosti ve Svijanech 2019Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Vertical Park

Město: Harrachov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

ZOO Liberec

Město: Liberec

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zoo Praha

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov


last minute

Landal Marina Lipno

ZÁBAVNÉ AKCE V KRÁLOVSTVÍ LESA 19.10.2019,26.10.2019 Zábavné akce v Království lesa každou sobotu od 13:00 - 15:00. Přijďte s dětmi si užít spousta legrace a zábavy.

Naše tipy

Hotel Na Jezeře***

Hotelový areál Na Jezeře, v malebném koutu jižních Čech v rekreační oblasti Lipenské přehrady, je určen k celoročnímu provozu. Překrásný výhled na Lipenskou přehradu a vstup z udržované pláže do vody láká hosty k vodním radovánkám.

zobrazit

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Výstava České korunovační klenoty na dosah


Od 7. 9. do 3. 11. 2019 se v nově zrekonstruovaných výstavních sálech předhradí Svojanova uskuteční výstava České korunovační klenoty na dosah / Život a dílo Karla IV. Projekt připomene nejen pestrý a zajímavý život našeho nejvýznamnějšího panovníka – Otce vlasti, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Pro rok 2019 UZAVŘENO! Dětský sportovně-zážitkový areál o rozloze 55 tisíc m2, funguje již čtvrtým rokem a nalézá se v obci Třebovle, 20 minut od Prahy nedaleko města Kouřim ve středočeském kraji. V zábavním Duhovém parku jsou desítky atrakcí a her.

zobrazit

Hotel Helios

Hotel Helios nabízí ubytování v pokojích i apartmánech s možností využití rozsáhlého wellness centra, masážního a kosmetického studia, konferenčních prostor a sportovního zařízení. Ideální podmínky ke skloubení sportu a relaxace v horském prostředí.

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 201110

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB