Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Aktuality - Na vzduchu - Zajímavé programy pro letní dětské tábory

Zajímavé programy pro letní dětské tábory

  • KDY : létní prázdniny 2020
  • KDE : s programem přijedeme i na Váš letní tábor


Pojďme společně inspirovat k ochraně přírody! Naši lektoři s terénní praxí se těší, že navštíví i váš letní dětský tábor. V rámci projektu CCBC do škol jsme si pro vás připravili tři výchovně vzdělávací programy. První dva vás zavedou do indonéského pralesa. Vydáte se po stopách nezákonného obchodu se zvířaty, nebo na exotickou stezku plnou cestovatelských pastí. Pokud se na expedici do pralesa necítíte, můžete s námi zblízka nahlédnout do ptačího světa. Naše ornitoložky dětem ukáží odchyt a kroužkování ptactva.

Programy pro léto 2020

Kontaktujte nás a domluvte si naši návštěvu se zajímavým programem právě na vašem letním dětském táboře. 

Jak funguje tropický deštný prales a jaký je jeho význam pro planetu? Na jaké zajímavé obyvatele z řad živočichů a rostlin můžete v indonéském pralese narazit? Víte, jak chutná prales? Jak funguje nezákonný obchod se zvířaty a že se týká i každého z nás? Co je to zodpovědný turismus?

Odpovědi na otázky jsme připravili do dvou vzdělávacích programů. Ty mají stejnou úvodní část věnovanou pralesu, která je následně doplněna o téma ilegálního obchodu, nebo o téma zodpovědného cestování.

PRALES

Co děti zažijí?

Řízená imaginace pomocí příběhů a zvuků děti přenese do prostředí tohoto starobylého lesa. Tento
zážitek doplní fotografie zvířat, které potkají při zdolávání vědomostní stezky pralesem. Interaktivní formou s lektorem proberou význam pralesa a jejich vztah k přírodě.

 I. ZODPOVĚDNÉ CESTOVÁNÍ
Absolvování exotické stezky s nástrahou cestovatelských pastí naučí děti určit, jaké činnosti během cestování mají negativní vliv na místní společnost a přírodu. Vyberou si projížďku na slonu či návštěvu sloního sirotčince?

II. NEZÁKONNÝ OBCHOD
Příběhy zvířat z pohledu aktérů ilegálního obchodu se zvířaty a jejich ochránců pomohou dětem rozkrýt motivy tohoto obchodu a pochopit poptávku, kterou mohou samy v budoucnu ovlivnit. Význam ochránců a jejich těžký boj s pytláky dětem ukáže pohybová aktivita na závěr.

ODCHYT A KROUŽKOVÁNÍ PTACTVA

Co děti zažijí?

Díky ukázkám odchytu a kroužkování se seznámí s principy monitoringu a ochrany ptactva. Prohlédnou si zblízka kroužkované ptáky, naučí se je rozpoznat a dozví se, co vše odhalí monitoring o jejich soukromém životě. Na příkladu českých opeřenců poznají úskalí, kterým dnešní ptáci čelí, a zjistí, co pro jejich ochranu mohou sami udělat. Z české kotliny zabrousí až do dalekých deštných lesů, protože i ve zdánlivě divoké přírodě čelí volně žijící ptáci a jiná zvířata mnohým nebezpečenstvím způsobeným člověkem.

Naši lektoři přivezou program i na Váš letní tábor:

* vhodné pro děti od 6 do 15 let
* časová dotace je 90 min
* cena je 90 Kč za účastníka
* minimální počet účastníků je 20
* výtěžek podpoří projekty CCBC

Více informací najdete zde.

Zajímavé programy pro letní dětské tábory
Zajímavé programy pro letní dětské tábory
Zajímavé programy pro letní dětské tábory
Zajímavé programy pro letní dětské tábory
Zajímavé programy pro letní dětské tábory
Zajímavé programy pro letní dětské táboryDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Resort UKO

Město: Bedřichov

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Penzion Slunečno

Město: Sobotka

Wellness Hotel Astra

Město: Špindlerův Mlýn

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko


last minute

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

pobyty chata pro 2 až 8 osob. Od 2 nocí.Vánoce u krbu poslední volná místa. Pobyt pro 2 osoby/2 noci /1800 Kč ( s hodinou vířivky 2200 Kč) ( doplatek spotřebovaná energie. Silvestr chata 4 lůžková / 12 900 Kč /7 nocí k pobytu doplatky viz.ceník

Naše tipy

Pohádková usedlost Lovětín - soukromá rezidence

Pohádková usedlost Lovětín - soukromá rezidence - druhým názvem " u devíti andělů" je rekonstruované vesnické sídlo v nádherné krajině jižních Čech . Nabízíme ubytování s pěknými pokoji, restauračním provozem, barovým provozem, wellness.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

V říjnu do jabloneckého muzea zdarma


Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo podzimní novinku - každé říjnové úterý mezi 16. a 18. hodinou bude pro všechny návštěvníky vstup do muzea zdarma.

zobrazit

Lesní penzion Amálka Třeboň

Lesní penzion Amálka nabízí pohodové ubytování v Třeboni pro všechny milovníky kol a turistiky. Na zahradě penzionu si děti mohou hrát, najdou zde pískoviště, prolézačky nebo trampolína. Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se snídaní.

zobrazit

Hotel Velká Klajdovka

Hotel Veká Klajdovka je situován na okraji Brna a zaslouženě se pyšní dechberoucím výhledem na celé Brno a jižní Moravu v čele s Pálavou. Nádherná lokalita v blízkosti Moravského krasu doslova vybízí k podnikání výletů do okolí.

zobrazit

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Úzkokolejka Jindřichův Hradec

Splňte sen mnoha malých i velkých chlapců a přijďte okusit jízdu historickou úzkokolejkou, která Vás proveze překrásnou jihočeskou krajinou. Během roku pořádáme mnoho zajímavých akcí a programů pro celé rodiny. Neváhejte a udělejte si k nám výlet.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB