Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Aktuality - Na vzduchu - Zajímavé programy pro letní dětské tábory

Zajímavé programy pro letní dětské tábory

  • KDY : létní prázdniny 2020
  • KDE : s programem přijedeme i na Váš letní tábor


Pojďme společně inspirovat k ochraně přírody! Naši lektoři s terénní praxí se těší, že navštíví i váš letní dětský tábor. V rámci projektu CCBC do škol jsme si pro vás připravili tři výchovně vzdělávací programy. První dva vás zavedou do indonéského pralesa. Vydáte se po stopách nezákonného obchodu se zvířaty, nebo na exotickou stezku plnou cestovatelských pastí. Pokud se na expedici do pralesa necítíte, můžete s námi zblízka nahlédnout do ptačího světa. Naše ornitoložky dětem ukáží odchyt a kroužkování ptactva.

Programy pro léto 2020

Kontaktujte nás a domluvte si naši návštěvu se zajímavým programem právě na vašem letním dětském táboře. 

Jak funguje tropický deštný prales a jaký je jeho význam pro planetu? Na jaké zajímavé obyvatele z řad živočichů a rostlin můžete v indonéském pralese narazit? Víte, jak chutná prales? Jak funguje nezákonný obchod se zvířaty a že se týká i každého z nás? Co je to zodpovědný turismus?

Odpovědi na otázky jsme připravili do dvou vzdělávacích programů. Ty mají stejnou úvodní část věnovanou pralesu, která je následně doplněna o téma ilegálního obchodu, nebo o téma zodpovědného cestování.

PRALES

Co děti zažijí?

Řízená imaginace pomocí příběhů a zvuků děti přenese do prostředí tohoto starobylého lesa. Tento
zážitek doplní fotografie zvířat, které potkají při zdolávání vědomostní stezky pralesem. Interaktivní formou s lektorem proberou význam pralesa a jejich vztah k přírodě.

 I. ZODPOVĚDNÉ CESTOVÁNÍ
Absolvování exotické stezky s nástrahou cestovatelských pastí naučí děti určit, jaké činnosti během cestování mají negativní vliv na místní společnost a přírodu. Vyberou si projížďku na slonu či návštěvu sloního sirotčince?

II. NEZÁKONNÝ OBCHOD
Příběhy zvířat z pohledu aktérů ilegálního obchodu se zvířaty a jejich ochránců pomohou dětem rozkrýt motivy tohoto obchodu a pochopit poptávku, kterou mohou samy v budoucnu ovlivnit. Význam ochránců a jejich těžký boj s pytláky dětem ukáže pohybová aktivita na závěr.

ODCHYT A KROUŽKOVÁNÍ PTACTVA

Co děti zažijí?

Díky ukázkám odchytu a kroužkování se seznámí s principy monitoringu a ochrany ptactva. Prohlédnou si zblízka kroužkované ptáky, naučí se je rozpoznat a dozví se, co vše odhalí monitoring o jejich soukromém životě. Na příkladu českých opeřenců poznají úskalí, kterým dnešní ptáci čelí, a zjistí, co pro jejich ochranu mohou sami udělat. Z české kotliny zabrousí až do dalekých deštných lesů, protože i ve zdánlivě divoké přírodě čelí volně žijící ptáci a jiná zvířata mnohým nebezpečenstvím způsobeným člověkem.

Naši lektoři přivezou program i na Váš letní tábor:

* vhodné pro děti od 6 do 15 let
* časová dotace je 90 min
* cena je 90 Kč za účastníka
* minimální počet účastníků je 20
* výtěžek podpoří projekty CCBC

Více informací najdete zde.

Zajímavé programy pro letní dětské tábory
Zajímavé programy pro letní dětské tábory
Zajímavé programy pro letní dětské tábory
Zajímavé programy pro letní dětské tábory
Zajímavé programy pro letní dětské tábory
Zajímavé programy pro letní dětské táboryDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zoo Praha

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

Zoo Liberec

Město: Liberec

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha


last minute

Resort UKO

Prohlédněte si stránky resortu UKO s výhodnými balíčky na víkendové pobyty či zimní dovolenou! Máme pro Vás připraveno několik cenových akcí např. pobyty 7 za 6. Resort nabízí i dětem nabídku volnočasových aktivit, včetně jógy, nuda u nás není!

Naše tipy

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Hravé peklo nabízí nové expozice


Hravé peklo v Husově kapli v Bernarticích ukrývá pod svou střechou pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů. Ve zvonici je satanova hvězdárna, vedle které je svět devatera pohádek a jednoho hororu. Od poloviny června budeme mít pro Vás po rekonstrukci rozšířené expozice, takže si u nás užijete ještě více zábavy a legrace.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Lesní penzion Amálka Třeboň

Lesní penzion Amálka nabízí pohodové ubytování v Třeboni pro všechny milovníky kol a turistiky. Na zahradě penzionu si děti mohou hrát, najdou zde pískoviště, prolézačky nebo trampolína. Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se snídaní.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168171

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB