Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Aktuality - Na vzduchu - Podzimní výlety za dřevěnými stavbami

Podzimní výlety za dřevěnými stavbami

  • KDY : podzim 2019
  • KDE : celá ČR


Kam vyrazit na výlet, když zámky, hrady i muzea ve vašem okolí už všechny znáte? Nebojte, máme pro vás netradiční tipy na rozhledny, hřiště i vzdělávací parky ze dřeva. Vybrali jsme pro vás to nejlepší z letošního ročníku ankety Dřevěná stavba roku 2019. Anketu organizuje Nadace dřevo pro život, která tím ukazuje, co všechno lze z tohoto přírodního a obnovitelného materiálu u nás postavit. Tak si to pojďte prohlédnout.


Cesta do pravěku i do pohádky


Dinosauři u přehrady

Pravěké hřiště najdete u Sečské přehrady v Národním geoparku Železné hory. Na první pohled vás zaujme dřevěný dinosaurus – stegosaurus, na jehož hřbetě se mohou vaše děti vyřádit. Potěší je i netradiční houpadlo ve tvaru trilobita, betonové odlitky zkamenělin nebo dřevěná prstová bludiště.

Jak velký byl mamut?

Obří mamut vzdělává i baví. Dozvíte se nejen zajímavosti ze života mamutů, ale můžete zdolat překážky v divokém lese. Popadané dřevěné kůly, tunely, lanové liány, a dokonce i jeskyně, ze které hřmotně zní řev mamuta. To vše najdete v útrobách dřevěného mamuta na Dolní Moravě, který je zapsán v České knize rekordů jako největší mamut na světě

Pozor na draky

Krásné Dračí hřiště na vás čeká v rekreačním komplexu Park Sportu Hrubá Voda. Hlavní dominantou je prolézačka v podobě draka.

Kdo si pamatuje Studio Kamarád?

Vraťte se do dětství a užijte si se svými dětmi odpoledne na Mufově hřišti, na němž ožívají postavy z oblíbeného pořadu Studio Kamarád. Hřiště je zasazeno do zámeckého parku ve Ctěnicích a je vytvořeno z dubového, modřínového i smrkového dřeva.

Zvěř jako z pohádky

Ždírecká ZOO je volně přístupný lesopark na okraji obce Ždírec, jižně od Plzně, ve kterém můžete bez obav pohladit všech 80 zvířat, která mají. Zvířata jsou dílem mistrů řezbářů nebo uměleckých kovářů. Cílem projektu je podpořit tradiční řemesla a ukázat veřejnosti zvířata, která běžně žijí v našich lesích, polích a vodách.

Rozhlédnout se po kraji


Výhledy v zapomenutém kraji


U Kralického Sněžníku najdete na vrchu Štvanice Stříbrnou Twiggy, neboli rozhlednu, která ční do výšky 31 m a je postavena z kmenů modřínů ztužených ocelovými prstenci. Výhledy odsud jsou přímo magické. Jen pár kilometrů odsud je pak Stezka v oblacích, neméně originální dřevěná stavba.

Hrad, nebo hřiště?

Hrady a zámky jste již všechny navštívili? Zkuste dřevěné hřiště Replika Boleslavského hradu na Severním sídlišti v Mladé Boleslavi. Vstup je zdarma a bez front. :)

Více informací najdete zde.

Podzimní výlety za dřevěnými stavbami
Podzimní výlety za dřevěnými stavbami
Podzimní výlety za dřevěnými stavbamiDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Praha

Město: Praha

Zoo Liberec

Město: Liberec

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant


last minute

Resort UKO

Prohlédněte si stránky resortu UKO s výhodnými balíčky na víkendové pobyty či zimní dovolenou! Máme pro Vás připraveno několik cenových akcí např. pobyty 7 za 6. Resort nabízí i dětem nabídku volnočasových aktivit, včetně jógy, nuda u nás není!

Naše tipy

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

Bohemia Apartments

Společnost Bohemia Apartments je tu proto, aby Vám nabídla to nejlepší ubytování v Praze a Vy jste se cítili jako doma. Naše apartmány nabízí soukromí a domácí prostředí. Nechte se unést centrem Prahy. Rodiny s dětmi jsou u nás vřele vítány!

zobrazit

Zajímavé programy pro letní dětské tábory


Pojďme společně inspirovat k ochraně přírody! Naši lektoři s terénní praxí se těší, že navštíví i váš letní dětský tábor. V rámci projektu CCBC do škol jsme si pro vás připravili tři výchovně vzdělávací programy. První dva vás zavedou do indonéského pralesa. Vydáte se po stopách nezákonného obchodu se zvířaty, nebo na exotickou stezku plnou cestovatelských pastí. Pokud se na expedici do pralesa necítíte, můžete s námi zblízka nahlédnout do ptačího světa. Naše ornitoložky dětem ukáží odchyt a kroužkování ptactva.

zobrazit

Hotel Modrava

Hotel Modrava nabízí komfortní ubytování vhodné pro rodiny s dětmi. Je výchozím bodem pro pěší túry, cyklovýlety a okolí v zimě nabízí ideální podmínky pro běžkaře. Blízký reál Zadov uspokojí všechny milovníky sjezdového lyžování. Rádi Vás uvítáme!

zobrazit

Penzion St. Leonhard***

Navštivte s dětmi náš rodinný penzion, umístěný na samotě v šumavské přírodě, kde mají děti možnost si v klidu s rodiči hrát na hřišti, hladit koníky, jezdit na šlapadle na rybníku, poznávat lesní zvířátka na naučné stezce a pozorovat i nutrie.

zobrazit

ProFamily Hotel TOP Benecko

Pro rodiny s dětmi je celoročně otevřen ProFamily Hotel TOP Benecko, který je svou polohou, okolní přírodou i blízkostí vleků ideální dovolenou s dětmi jak v zimě na lyžování tak v létě za turistikou a zábavou. Relax pro rodiče - zábava pro děti.

zobrazit

Hotel Vega**** Luhačovice

Hotel Vega**** je umístěn na svazích pod Komoncem, na místě, kde si hosté užívají plnými doušky malebné a neporušené přírody bez městského hluku. Na místě, které bude tím nejlepším místem k relaxaci i aktivní zábavě pro Vaše cesty!

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB