Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Aktuality - Na vzduchu - Podzimní výlety za dřevěnými stavbami

Podzimní výlety za dřevěnými stavbami

  • KDY : podzim 2019
  • KDE : celá ČR


Kam vyrazit na výlet, když zámky, hrady i muzea ve vašem okolí už všechny znáte? Nebojte, máme pro vás netradiční tipy na rozhledny, hřiště i vzdělávací parky ze dřeva. Vybrali jsme pro vás to nejlepší z letošního ročníku ankety Dřevěná stavba roku 2019. Anketu organizuje Nadace dřevo pro život, která tím ukazuje, co všechno lze z tohoto přírodního a obnovitelného materiálu u nás postavit. Tak si to pojďte prohlédnout.


Cesta do pravěku i do pohádky


Dinosauři u přehrady

Pravěké hřiště najdete u Sečské přehrady v Národním geoparku Železné hory. Na první pohled vás zaujme dřevěný dinosaurus – stegosaurus, na jehož hřbetě se mohou vaše děti vyřádit. Potěší je i netradiční houpadlo ve tvaru trilobita, betonové odlitky zkamenělin nebo dřevěná prstová bludiště.

Jak velký byl mamut?

Obří mamut vzdělává i baví. Dozvíte se nejen zajímavosti ze života mamutů, ale můžete zdolat překážky v divokém lese. Popadané dřevěné kůly, tunely, lanové liány, a dokonce i jeskyně, ze které hřmotně zní řev mamuta. To vše najdete v útrobách dřevěného mamuta na Dolní Moravě, který je zapsán v České knize rekordů jako největší mamut na světě

Pozor na draky

Krásné Dračí hřiště na vás čeká v rekreačním komplexu Park Sportu Hrubá Voda. Hlavní dominantou je prolézačka v podobě draka.

Kdo si pamatuje Studio Kamarád?

Vraťte se do dětství a užijte si se svými dětmi odpoledne na Mufově hřišti, na němž ožívají postavy z oblíbeného pořadu Studio Kamarád. Hřiště je zasazeno do zámeckého parku ve Ctěnicích a je vytvořeno z dubového, modřínového i smrkového dřeva.

Zvěř jako z pohádky

Ždírecká ZOO je volně přístupný lesopark na okraji obce Ždírec, jižně od Plzně, ve kterém můžete bez obav pohladit všech 80 zvířat, která mají. Zvířata jsou dílem mistrů řezbářů nebo uměleckých kovářů. Cílem projektu je podpořit tradiční řemesla a ukázat veřejnosti zvířata, která běžně žijí v našich lesích, polích a vodách.

Rozhlédnout se po kraji


Výhledy v zapomenutém kraji


U Kralického Sněžníku najdete na vrchu Štvanice Stříbrnou Twiggy, neboli rozhlednu, která ční do výšky 31 m a je postavena z kmenů modřínů ztužených ocelovými prstenci. Výhledy odsud jsou přímo magické. Jen pár kilometrů odsud je pak Stezka v oblacích, neméně originální dřevěná stavba.

Hrad, nebo hřiště?

Hrady a zámky jste již všechny navštívili? Zkuste dřevěné hřiště Replika Boleslavského hradu na Severním sídlišti v Mladé Boleslavi. Vstup je zdarma a bez front. :)

Více informací najdete zde.

Podzimní výlety za dřevěnými stavbami
Podzimní výlety za dřevěnými stavbami
Podzimní výlety za dřevěnými stavbamiDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Landal Marina Lipno

Město: Lipno nad Vltavou

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko


last minute

Papilonia - motýlí dům Praha

Zastavte se na chvíli a pozorujte pestrobarevné tvory ve vaší těsné blízkosti. Zvyšte šanci, že na vás nějaký ten "létající drahokam" dosedne! Oblékněte si výrazně žluté oblečení a použijte květinový parfém – to je pro naše motýly neodolatelné.

Naše tipy

Vertical Park

Vertical Park se nachází přímo v centru Harrachova. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet obří houpačku (Big Swing), horolezeckou stěnu a salta na bungee trampolíně. Pro nejmenší je v areálu dětská trampolína a ohrada s kůzlaty kamerunskými.

zobrazit

Hotel Modrava

Hotel Modrava nabízí komfortní ubytování vhodné pro rodiny s dětmi. Je výchozím bodem pro pěší túry, cyklovýlety a okolí v zimě nabízí ideální podmínky pro běžkaře. Blízký reál Zadov uspokojí všechny milovníky sjezdového lyžování. Rádi Vás uvítáme!

zobrazit

Aquapalace Praha - darujte zážitek


Ani na poslední chvíli před Vánoci nemusíte propadat panice z nedostatku dárků pro vaše blízké. V Aquapalace Praha totiž pořídíte pro každého člena nápadité a milé překvapení. Dovádění ve Vodním světě, masáže či třeba saunování, to vše můžete nadělit pod stromeček.

zobrazit

Kyprův mlýn

Kyprův mlýn je situován na odlehlém místě, 1,5 km od obce Knínice na Vysočině. Nabízí bohaté vyžití pro rodiny s dětmi, veliké dětské hřiště s trampolínou, skluzavkami a houpačkami. Také je možno vidět chovaná zvířata na statku, projet se na koni.

zobrazit

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad Dolní Kounice - zábavné akce pro celou rodinu. Celodenní program - atraktivní stanoviště, výtvarné dílničky, malování na obličej, ukázka kovářského řemesla, šermířská představení, karnevaly, výstavy obrazů a fotek, prohlídky paláce...

zobrazit

Penzion Na Vršku

Penzion Na Vršku je nově vybudovaný rodinný penzion v obci Branná u Šumperka, který Vás okouzlí jedinečným výhledem a hřejivou atmosférou. Plně vybavené krásné apartmány o kapacitě 6-ti osob uspokojí i větší rodiny.

zobrazit

Chalupa pro mě

Chalupa pro mě v Jeseníkách je zcela nová nadstandardně zařízená chalupa. Ubytování v moderním a komfortním prostředí, ubytovací kapacita 16 osob + 2 přistýlky. Ideální pro skupinovou dovolenou, zázemí pro rodiny s dětmi, domácími mazlíčky.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 171201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB