Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Aktuality - Na vzduchu - Podzimní výlety za dřevěnými stavbami

Podzimní výlety za dřevěnými stavbami

  • KDY : podzim 2019
  • KDE : celá ČR


Kam vyrazit na výlet, když zámky, hrady i muzea ve vašem okolí už všechny znáte? Nebojte, máme pro vás netradiční tipy na rozhledny, hřiště i vzdělávací parky ze dřeva. Vybrali jsme pro vás to nejlepší z letošního ročníku ankety Dřevěná stavba roku 2019. Anketu organizuje Nadace dřevo pro život, která tím ukazuje, co všechno lze z tohoto přírodního a obnovitelného materiálu u nás postavit. Tak si to pojďte prohlédnout.


Cesta do pravěku i do pohádky


Dinosauři u přehrady

Pravěké hřiště najdete u Sečské přehrady v Národním geoparku Železné hory. Na první pohled vás zaujme dřevěný dinosaurus – stegosaurus, na jehož hřbetě se mohou vaše děti vyřádit. Potěší je i netradiční houpadlo ve tvaru trilobita, betonové odlitky zkamenělin nebo dřevěná prstová bludiště.

Jak velký byl mamut?

Obří mamut vzdělává i baví. Dozvíte se nejen zajímavosti ze života mamutů, ale můžete zdolat překážky v divokém lese. Popadané dřevěné kůly, tunely, lanové liány, a dokonce i jeskyně, ze které hřmotně zní řev mamuta. To vše najdete v útrobách dřevěného mamuta na Dolní Moravě, který je zapsán v České knize rekordů jako největší mamut na světě

Pozor na draky

Krásné Dračí hřiště na vás čeká v rekreačním komplexu Park Sportu Hrubá Voda. Hlavní dominantou je prolézačka v podobě draka.

Kdo si pamatuje Studio Kamarád?

Vraťte se do dětství a užijte si se svými dětmi odpoledne na Mufově hřišti, na němž ožívají postavy z oblíbeného pořadu Studio Kamarád. Hřiště je zasazeno do zámeckého parku ve Ctěnicích a je vytvořeno z dubového, modřínového i smrkového dřeva.

Zvěř jako z pohádky

Ždírecká ZOO je volně přístupný lesopark na okraji obce Ždírec, jižně od Plzně, ve kterém můžete bez obav pohladit všech 80 zvířat, která mají. Zvířata jsou dílem mistrů řezbářů nebo uměleckých kovářů. Cílem projektu je podpořit tradiční řemesla a ukázat veřejnosti zvířata, která běžně žijí v našich lesích, polích a vodách.

Rozhlédnout se po kraji


Výhledy v zapomenutém kraji


U Kralického Sněžníku najdete na vrchu Štvanice Stříbrnou Twiggy, neboli rozhlednu, která ční do výšky 31 m a je postavena z kmenů modřínů ztužených ocelovými prstenci. Výhledy odsud jsou přímo magické. Jen pár kilometrů odsud je pak Stezka v oblacích, neméně originální dřevěná stavba.

Hrad, nebo hřiště?

Hrady a zámky jste již všechny navštívili? Zkuste dřevěné hřiště Replika Boleslavského hradu na Severním sídlišti v Mladé Boleslavi. Vstup je zdarma a bez front. :)

Více informací najdete zde.

Podzimní výlety za dřevěnými stavbami
Podzimní výlety za dřevěnými stavbami
Podzimní výlety za dřevěnými stavbamiDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zoo Praha

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov


last minute

Zoo Praha

Zavítejte s dětmi k nám a prohlédněte si naše exponáty. Happy Mondays neboli každé pondělí (vyjma svátků, července, srpna a 25. prosince) mají děti, studenti a důchodci zvýhodněné vstupné.

Naše tipy

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Úzkokolejka Jindřichův Hradec

Splňte sen mnoha malých i velkých chlapců a přijďte okusit jízdu historickou úzkokolejkou, která Vás proveze překrásnou jihočeskou krajinou. Během roku pořádáme mnoho zajímavých akcí a programů pro celé rodiny. Neváhejte a udělejte si k nám výlet.

zobrazit

Cyklistická helma - nákup a bezpečné použití

Rozhodli jste se, začít jezdit s Vaším prckem na kole? Máte pocit, že už zvládne jízdu v cyklosedačce? Nebo Vám již doma stojí první dětské kolo budoucího malého závodníka a vy se rozmýšlíte, co ještě pro zajištění bezpečnosti, pořídit? Na to vše Vám snad odpoví následující článek.

zobrazit

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

PENZION BEZDREV

Penzion Bezdrev je ideální volba pro rodinnou dovolenou, svatby a přátelská setkání. Předností je jeho umístění do klidného lesního prostředí na poloostrově Králičí vrch, obklopeného rybníkem Bezdrev a blízkost Hluboké nad Vltavou s velkým vyžitím.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Kláštery Český Krumlov

Nedávno zpřístupněný areál klášterů nabízí vyžití milovníkům historie i rodinám s dětmi. Pohrajte si a tvořte v Interaktivní expozici lidských dovedností nebo navštivte klášterní řemeslné dílny a odneste si vlastnoručně vytvořený řemeslný výrobek.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 158151

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB