Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Kam na výlet s dětmi - Jihlavská šatlava
detail detail

Last minute

Vezměte děti do nově otevřené Jihlavské šatlavy. Prohlédnou si nejen středověké palné zbraně, ale také mučící nástroje. Seznámí se s katem Blatenským a budou se i dobře bavit.

http://www.strasidelnebludiste.cz/cz/satlava

Informace

Jihlavská šatlava

Křížová 111/2, Jihlava
Česká republika

Tel: 602 403 531
  • Pondělí - pátek zavřeno
  • Sobota - neděle 9:00 - 16:00
  • Svátky a prázdniny 9:00 - 16:00
  • Pro skupiny nad 11 osob po dohodě otevřeno kdykoliv! Pouze po tel. rezervaci.

Zajímavosti v okolí

Strašidelné bludiště, Jihlavské katakomby, Zoo Jihlava, Vodní ráj ...

Základní popis

Jihlavská šatlava je umístěna v bývalé vojenské věznici. Historická památka je v originálním stavu z roku 1869. Uvnitř se nachází 9 cel a mučírna. Kat vykonává trest bičem, písař zapisuje do Smolné knihy. V celách ukázky, repliky. Děti se dobře baví.

Vybavení

expozice pro děti, možný vstup s kočárkem, programy pro děti

ukázky a repliky zbraní a mučících nástrojůPodrobný popis

V Jihlavské šatlavě na Vás čeká především historie. Stará vojenská věznice je v naprosto původním stavu z roku 1869 a je jedinou stavbou tohoto druhu v ČR.

Průvodce Vám představí kata, který právě vykonává trest bičem - bičování, písař, který slova mučeného zapisuje do Smolné knihy. Na prohlídku čeká 9 cel ( uvnitř ukázky použití replik mučících postupů - nástrojů, mučení vodou, mučení drcením, atd., všechny postupy obrazově zdokumentovány ), koupelna, jedna cela plná středověkých palných zbraní se zaměřením na pistole v obrazovém provedení.

Čekají na Vás repliky pistolí, mučících nástrojů k možnému vyzkoušení( palečnice, drtič kloubů, španělský zajíc, kacířská vidlice, housle, pranýř, vodící obojek, kleště na trhání masa a mnohé další ). Obrazové výstavy dokumentů o technikách poprav, historii vězeňství na Moravě, historii budovy, katu Blatenském atd..

schovat

Mapa

Tipy na zábavu

Jihlavská šatlava

Město: Jihlava

Rodinný zábavní prak Fábula

Město: Kamenice nad Lipou

Zámecký statek

Město: Dolní Rožínka

Muzeum strašidel - Pelhřimov

Město: Pelhřimov

AZ CENTRUM Středisko volného času

Město: Havlíčkův Brod

last minute

Penzion St. Leonhard***

Chcete si letos užít jarní prázdniny trochu jinak? Pak navštivte náš penzion, který se nalézá v klidné oblasti Šumavy. Poskytneme Vám vše pro strávení báječné dovolené. Sjezdovky pro děti v dostupnosti od 4 do 15 km. Nově v Nýrsku kluziště zdarma.

Naše tipy

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Jandova chalupa

Jandova chalupa na Vysočině s velkým uzavřeným dvorem, celodenním sluníčkem, bazénem, brouzdalištěm, ohništěm, grilem. Počet ubytovaných osob 6 plus 2 děti. Chalupa je ideální pro rodiny s dětmi, které si užijí příjemné ubytování a venkovní hry.

zobrazit

Na prodloužený víkend s dětmi do Libereckého kraje

Nevíte kam na prodloužený víkend se svými dětmi? Liberecký kraj a www.liberecky-kraj.cz nabízí přehlednou a neodolatelnou nabídku. Většině rodičů se nechce a zároveň nemají čas výlet naplánovat. Proto jsme zveřejnili tento článek, který představí to nej z Libereckého kraje pro děti a příjemný prodloužený víkend, který se blíží.
Pro rodiny s dětmi je  v turistických regionech – Jizerských horách, Českém ráji, Krkonoších a na Českolipsku – připravena pestrá nabídka, stačí si jen vybrat. A co nás nejvíce zaujalo a doporučujeme?

zobrazit

Pension Klokočí

Náš nově vybudovaný penzion (dokončen v roce 2007) se nachází v obci Kadov u Sněžného v centrální části chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Nabízíme Vám ubytování v 6-ti dvoulůžkových, komfortně vybavených pokojích.

zobrazit

Apartmán pod kostelem

Dvoupokojový apartmán (70m2) s vybavenou kuchyní (lednice, varná deska, mikrovlnná trouba, nádobí), ložnicí (TV, DVD, Wi-Fi), manželská postel a rozkládací sedačka (200x170cm) a koupelnou se sprchovým koutem.

zobrazit

Ubytování Dolní Kladiny

Nabízíme pohodlné ubytování v nově postavené chatě v obci Dolní Kladiny na Českomoravské vrchovině. Okolí poskytuje velké množství cyklotras různých obtížností. Užijte si klidu nebo přijeďte s dětmi a načerpejte síly v překrásné přírodě Vysočiny.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB
close

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Nesrovnalosti

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Doporučit přátelům

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Ceny a slevy

Termín Popis Cena
Jihlavská šatlava Základní vstupné 70,- Kč
Rodinné vstupné 2 + 2 250,- Kč
Skupina 11 a více / osoba 50,- Kč
Děti do 3 let zdarma
Termín slevy Popis Cena
Společné vstupné Základní vstupné 130,- Kč
Strašidelné bludiště + Jihlavská šatlava Rodinné vstupné 2 + 2 400,- Kč
Skupina 11 a více / osoba 80,- Kč
Děti do 3 let zdarma