Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Zimní dovolená / lyžování

Zimní dovolená / lyžování

Zimní dovolená / lyžování

Až se léto schýlí ke svému konci a zima začne stepovat za dveřmi, bude na čase řešit otázku, kam se letos vydat za sněhem a lyžováním. Kde si odpočinout od běžných starostí, načerpat trochu té energie a nadýchat se čistého horského vzduchu prostého exhalací a smogu.

Do Val di Fiemme v Dolomitech s dětmi i přáteli

Již mnoho let hoří boj mezi zastánci dovolené strávené v Rakousku a těmi druhými, kteří nedají dopustit na úžasné svahy v Itálii. Jedni dávají přednost krátké vzdálenosti a tím i menší časové náročnosti na cestu do Rakouských Alp, jiní zase vidí výhodu ve stálejším a slunečném počasí, jež panuje v italské části velehor.

Pokud se na zimní dovolenou chystá rodina s dětmi, je zajisté vhodné informovat se dopředu o zvolené lyžařské lokalitě. Jaká je zde náročnost tratí, vybavenost středisek dětskými atrakcemi, vleky, případně pojízdnými koberci a lyžařskými školičkami. Každý rodič chce vidět své dítko spokojené, takže přítomnost kvalitního zázemí pro malé sportovce často rozhoduje o výběru místa pobytu.

Čechy bezkonkurenčně nejoblíbenější lyžařské středisko je italské Val di Fiemme v oblasti Trentino, jež nabízí výborné lyžařské podmínky východních Dolomit. Už jen ten název zní. Val di Fiemme, vyslovme ho nahlas a hned nás pohltí touha navštívit to místo, kde v létě zrají v rozsáhlých sadech sladká jablka, která máme možnost v zimě ochutnat jako součást jablečných závinů a jiných delikates. Italové se v gastronomii vyznají a například sýry z místní sýrárny učarují každému.

Podmínky pro lyžaře jsou ve Fiemme doslova pohádkové. Více než 100 km širokých sjezdovek všech náročností uchvátí rodiny s dětmi a zdatní sportovci pak nemohou minout příkrou, 6 km dlouhou černou sjezdovku Olympia v Alpe Cermic. Zmiňované slunečné počasí, nepředražené služby a jistota sněhového pokrytí láká každoročně tolik nadšenců, že již v září bývá kapacita ubytovacích zařízení na zimní měsíce téměř obsazená.

Zimní dovolenou ve Val di Fiemme si můžete zpestřit díky skipasu, jenž vám zaručí nejen vstup do 5 lyžařských středisek, ale také do krytého bazénu v Cavalese a na zimní stadion. Skipas dále opravňuje držitele k využití skibusové dopravy v regionu zdarma. V každém areálu pak najdete nejmodernější lanovky, precizně provedené značení sjezdových tratí, jež klade důraz na bezpečnost lyžařů a kilometry sjezdovek téměř kompletně pokrytých systémem umělého zasněžování.

Brána Dolomit, jak je Fiemme nazýváno, nabízí úžasné svezení také milovníkům běžeckého lyžování. Připraveno je pro ně každou zimu více než 150 km tratí a ti zkušení se mohou zúčastnit mezinárodního závodu na 70 km dlouhé stopě zvané Marcialonga.

Po dni stráveném na svazích si asi každý rád odpočine při plavání v bazénu, v sauně či vířivce. I takový komfort nabízí některé ubytovací kapacity. Je tedy na každém z nás, zda pro svůj pobyt zvolí apartmánový dům, soukromý apartmán, penzion nebo třeba luxusní hotel. Všude bude host vítán a jeho mysl si dokonale odpočine od každodenních problémů a stresu.

Zimní dovolená / lyžování
Zimní dovolená / lyžování
Zimní dovolená / lyžováníDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Jihlavská šatlava

Město: Jihlava

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

ZOO Liberec

Město: Liberec

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Vertical Park

Město: Harrachov

Zoo Praha

Město: Praha
last minute

Vertical Park

Přijeďte s dětmi vyzkoušet všechny aktivity, které Vám naše středisko nabízí. Lezecká stěna, trampolíny, obří houpačka a další možnosti Vás nadchnou a pobyt na čerstvém horském vzduchu Vám vlije energii do žil.

Naše tipy

Hotel Na Jezeře***

Hotelový areál Na Jezeře, v malebném koutu jižních Čech v rekreační oblasti Lipenské přehrady, je určen k celoročnímu provozu. Překrásný výhled na Lipenskou přehradu a vstup z udržované pláže do vody láká hosty k vodním radovánkám.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

Chaloupka Rudná

Prostorná chalupa na kopci v Rudné pod Pradědem ideální pro 8-10 osob. Těšte se na nádherné okolí, čistý vzduch, nezkaženou přírodu. Ať rádi odpočíváte aktivně, či si plánujete jen polenošit a vypnout, budet nadšeni. Dovolená s dětmi na 1*!

zobrazit

CENTRUM BABYLON Liberec

CENTRUM BABYLON LIBEREC - jedinečný kongresový, hotelový a zábavní komplex v centru města Liberce. Na ploše 30 000 m2 můžete strávit nezapomenutelný den plný zábavy. Rodinám s dětmi nabízíme AQUAPARK, LUNAPARK, iQPARK a další skvělé atrakce.

zobrazit

Areál Friesovy Boudy

Nově zrekonstruovaný Areál Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217m ve střední části Krkonoš. Nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí.

zobrazit

Zoo Praha

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB