Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Dovolená, zájezdy, cestování

Dovolená, zájezdy, cestování

Dovolená, zájezdy, cestování

Vzpomínáte na doby, kdy jste ještě jako bezdětní trávili léto daleko za hranicemi rodné země? Zasteskne se vám někdy po cestování? Váháte, jestli je vhodné vybrat dovolenkovou destinaci někde u moře, když máte doma i malé cestovatele? I když se nyní rodina rozrostla o další členy, není důvod zanevřít na cestování a zůstávat pouze doma na svém dvorku a u našich rybníků.

I s dětmi můžete naplno cestovat

Je jen dobré vědět, jakou destinaci si k návštěvě zvolit. Děti jsou přeci jen citlivější, náchylnější a méně odolné než my dospělí. Abychom předešli nechtěným chorobám, volíme takové státy, kde je hygiena a lékařská péče na vysoké úrovni. Je samozřejmé, že ani politickou a bezpečnostní situaci cílové země nelze brát na lehkou váhu.

Aby byla dovolená s dětmi u moře úžasným zážitkem na celý život a obešla se bez zbytečného stresu a nervozity, je potřeba věnovat určitý čas nejen výběru destinace, ale také přípravě dětí na dalekou cestu. Zde musíme vzít v potaz věk a vyzrálost našich potomků. Dostatečně dopředu tedy můžeme seznamovat větší děti s naším plánem na dovolenou, ukázat si společně cíl na mapě a povyprávět jim nejen o dopravním prostředku, kterým budeme cestovat, ale také o výletech nebo akcích, jež nás čekají. Dejte dětem najevo, jak moc se těšíte na společné koupání a dovádění v moři, stavění hradů z písku nebo na večerní procházky přímořským městem. I slíbená návštěva akvaparku se skluzavkami a tobogány děti jistě navnadí.

Pokud bude cestovat malé dítě, musíme počítat i s tím, že dojde zřejmě k narušení jeho denního režimu. Nevyspalé a nevrlé děcko bude vyžadovat více naší pozornosti a trpělivosti.

Pobyt bychom měli dále vybírat podle počasí a teplot, jež v konkrétním termínu panují. Dětem obecně vysoké teploty příliš nesvědčí, proto doporučujeme volit spíše období mimo největší teplotní maxima, např. konec srpna a září. Jiné je to samozřejmě u vzdálených exotických destinací, kde je možné trávit dovolenou po celý rok. Na portálu Kdyjet.cz si můžete dovolenou vybrat nejen podle destinace, ale i podle vámi zvoleného měsíce, takže se hned dozvíte, kam třeba v březnu vyrazit za teplem.

Vybíráme-li v záplavě hotelů ten pravý, klademe důraz na vzdálenost od letiště i od pláže, na nabízené služby, ale především na přítomnost lékařské služby v místě.

Nespornou výhodou dovolené mimo hlavní turistickou sezónu je i nižší cena zájezdů. Rodinami hojně navštěvované a cenově dostupné Bulharsko nabízí dítě zdarma. Hotely zde poskytují rozmanité vybavení pro děti, jako dětská hřiště a koutky, krásné bazény a pláže s pozvolným vstupem do moře.

Dovolená, zájezdy, cestování
Dovolená, zájezdy, cestování
Dovolená, zájezdy, cestování
Dovolená, zájezdy, cestováníDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

ZOO Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov

Zoo Praha

Město: Praha

Jihlavská šatlava

Město: Jihlava

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno
last minute

Motýlí dům Karlovy Vary

V motýlím domě není fotografování nijak omezeno ani zpoplatněno. Mějte proto vždy připravený fotoaparát pro případ, že si nějaký „létající drahokam“ vybere Vaše rameno pro přistání a krátký odpočinek.

Naše tipy

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Penzion Sudkovi

Penzion Sudkovi pro rodiny s dětmi. Objekt leží v přírodě s velkým travnatým pozemkem, na rozhraní Českého Ráje a Krkonoš. V zimě možnost lyžování na nedalekých sjezdovkách. Kapacita 30 lůžek včetně přistýlek. Pokoje s vlastním soc. zařízením.

zobrazit

TOBOGA FANTASY

V hale na ploše přes 6000 m2 se nachází spousta atrakcí, které nabízejí nezapomenutelné zážitky pro děti i dospělé. Každá z nich vás zavede do světa fantazie, kde není nic nemožné. Za jeden den můžete uskutečnit dobrodružnou cestu na planetě FANTASY.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Nejlepší zábava pro děti od 4 do 13 let. Dětský zážitkový areál DUHOVÝ PARK najdete ve středočeské obci TŘEBOVLE, 20 minut od Prahy. Čeká na vás 57 atrakcí a her, včetně největší trampolíny v ČR.

zobrazit

Bohemia Apartments

Společnost Bohemia Apartments je tu proto, aby Vám nabídla to nejlepší ubytování v Praze a Vy jste se cítili jako doma. Naše apartmány nabízí soukromí a domácí prostředí. Nechte se unést centrem Prahy. Rodiny s dětmi jsou u nás vřele vítány!

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB