Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Pobyty v penzionech na Vysočině s sebou nesou pohodlí, komfort a domácí atmosféru. Jedná se o skvělé výchozí body pro cyklistické i pěší výlety, ale také pro poklidnou relaxaci se sklenkou lahodného moku. Poznejte s dětmi kraj panenské přírody a mnoha historických památek.

Dejte přednost pobytu u nás

Vzhledem k modernímu způsobu života většiny z nás, který řídí neustálá snaha se za něčím hnát, být honěn a tlačen k větším výkonům, výsledkům, produktivitě, není zřejmě v silách nikoho navštívit všechny pamětihodnosti, krásná místa a atrakce, jež naše ne příliš velká země nabízí. Pokud se nám tedy naskytne možnost vyrazit za poznáním, včetně nabídky strávit několik volných dnů mimo domov, neměli bychom váhat ani minutu. Sbalit rodinu, vybavení a hurá na výlety do neznámých míst.

Problém však může nastat, pokud cíl naší cesty není předem pevně daný a je pouze na nás, kterou oblast si k pobytu vybereme. Vždyť je tolik kouzelných míst, která nabízí rozmanité možnosti ke strávení klidné relaxační dovolené nebo naopak té aktivní, plné výletů, cyklistiky či adrenalinu.

Vysočina

Pro ty, kteří jsou nerozhodní, vybíráme lokalitu, která historickými a přírodními krásami přímo překypuje. Nelze snad ani říci, jak dlouhá by taková dovolená na Vysočině musela být, abychom si byli jisti, že jsme již viděli všechno zajímavé. Tato oblast leží na pomezí Čech a Moravy, v srdci ČR. Rozprostírá se z velké části na Českomoravské vrchovině, která v některých oblastech dosahuje k 800 m n. m. Jedná se o kraj s nejčistším ovzduším a rozhodně není jednoduché říci, kterým z měst dát při jeho návštěvě přednost. Zvolit pro ubytování některý pohodlný penzion v Jihlavě, historickém městě, založeném ve 13. století, proslulém těžbou stříbra a mít tak možnost vzít děti do vyhlášené jihlavské ZOO či využít pohostinnost rodinných penzionů v Třebíči a zajít si prohlédnout známou židovskou čtvrť, zařazenou na seznam památek UNESCO?

Další úžasnou historickou stavbou je barokně gotický kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou. Fotografii jeho bílé stavby pěticípého půdorysu uprostřed do kruhu vystavěných ambit s červenými střechami viděl snad každý. Pokud si tedy vybereme k ubytování jeden z penzionů ve Žďáru nad Sázavou, můžeme tuto další památku UNESCO zhlédnou na vlastní oči. Naplánovat si určitě musíme i výlet na zdejší zámek, jenž se řadí ke světovým unikátům. Nyní tu sídlí Muzeum nové generace a expozice Umění baroka.

Návštěvníci Vysočiny zde naleznou také dvě chráněné krajinné oblasti, kterými jsou Žďárské vrchy a Železné hory, jež milovníkům přírody a turistiky poskytnou výborné podmínky pro výlety. Svým neznečištěným vzduchem pomohou nejen vyčistit smogem namáhané plíce, ale také uklidnit rozjitřenou mysl.

Aktivní dovolená v penzionu v ČR
Aktivní dovolená v penzionu v ČR
Aktivní dovolená v penzionu v ČRDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Relax Hotel Bára ***

Město: Benecko

Elldus Resort

Město: Oberwiesenthal
last minute

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

8.10.2017 14.00 Škola kouzel, 14.10.2017 14.00 Magická esa, 21.10.2017 14.00 S kouzly kolem světa! 28.10.2017 14.00 Hra kouzel a magie, 31.10.2017 9.30 Škola kouzel (pro školy), 4.11.2017 14.00 Škola kouzel, 11.11.2017 14.00 Magická esa,

Naše tipy

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Penzion Sudkovi

Penzion Sudkovi pro rodiny s dětmi. Objekt leží v přírodě s velkým travnatým pozemkem, na rozhraní Českého Ráje a Krkonoš. V zimě možnost lyžování na nedalekých sjezdovkách. Kapacita 30 lůžek včetně přistýlek. Pokoje s vlastním soc. zařízením.

zobrazit

Chalupa pro mě

Chalupa pro mě v Jeseníkách je zcela nová nadstandardně zařízená chalupa. Ubytování v moderním a komfortním prostředí, ubytovací kapacita 16 osob + 2 přistýlky. Ideální pro skupinovou dovolenou, zázemí pro rodiny s dětmi, domácími mazlíčky.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Penzion U Holuba

Rodinný penzion na Moravě ( Slovácko ) s velmi prostornými mezonetovými apartmány 55m2+, krásnou zahradou s dětským hřištěm, grilem, ping-pongem, zastřešenými pergolami a výbornou Slováckou hospodou, kde můžete ochutnat pravou domácí kuchyní.

zobrazit

Hotel Helios

Hotel Helios nabízí ubytování v pokojích i apartmánech s možností využití rozsáhlého wellness centra, masážního a kosmetického studia, konferenčních prostor a sportovního zařízení. Ideální podmínky ke skloubení sportu a relaxace v horském prostředí.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB