Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle

I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle

 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle

Léto představuje to nejkrásnější, co nás během roku čeká. Dny volna, pohody, klidu, užívání si rodiny a vůbec všeho, na co nám jinak nezbývá čas. A co teprve ty krásně dlouhé prázdniny, na které se těší všechny děti už od začátku školního roku? Na druhou stranu však s sebou léto nese i problémy, týkající se zabavení a zaopatření školáků. Všichni chceme, aby byly děti spokojené, ale zároveň aby byly pod kontrolou spolehlivého dozoru.

Jak zahnat nudu a zaujmout i bez počítačů a telefonů?

Mnohdy se hlídání prostě najít nepodaří a dětičky musí zůstat i několik hodin doma samotné. To pak teprve hledáme každou možnost, jak je zabavit a vytvořit jim program, který zaujme i na delší dobu.

Nejednomu rodiči také vyvstanou vrásky na čele při představě, že nám na dovolené syn nebo dcera onemocní a horečka jim nedovolí užívat si pobyt, ale uvězní je i na více dnů v hotelovém pokoji. A co pak? V lepším případě zapneme televizi nebo sáhneme po tabletu a telefonu. V horším případě ale televize není nebo mluví cizí řečí a pacienta s náladou pod psa zrovna studium neznámých jazyků nezajímá. Ani hrát hry na telefonu nelze celé hodiny a v případě, že marodíme ve stanu, vyvstává značný problém s nedostatkem elektrické energie pro dobití baterií.

Jak tedy ukrátit malému nezbedovi jeho dlouhou chvíli? Pro tyto případy či pro případ deštivého počasí je dobré mít v záloze nějakou zábavnou alternativu. V mnoha rodinách se osvědčilo skládání puzzle, které spolehlivě pomůže zahnat nudu. Existují přeci stovky motivů z různých oblastí, ze kterých si vybere snad každý. Zvířátka, auta, princezny, pohádkové postavy, ale i mapy, lodě či krásná města, to je jen malý zlomek nabídky.

Na každou dovolenou, víkend či volnou chvíli se vybavíme jinou skládačkou. Pokaždé tak překvapíme, zaujmeme a potěšíme naše nejbližší.

Ani věkové rozdíly mezi dětmi v rodině nejsou problém. Puzzle se umí přizpůsobit každému věku a skládat jej dovedou i velmi malé děti. Pro ně vybíráme ty vyrobené ze dřeva s minimálním počtem částí. Dětské puzzle 100 dílků je již určené pro starší nebo zručné skládače ( přibližně od 5 let věku ). Motivy bývají hodně barevné, veselé, aby se ratolestem lépe hledaly jednotlivé kousky. I v této kategorii již můžeme najít o něco složitější obrázky s fotografiemi třeba závodních vozů a zvířat. No proč ne, vždyť rozvíjet mysl, soustředěnost a trpělivost prospěje všem.

A pak tu máme ten nejvyšší level pro opravdové borce a profíky, což je puzzle 5000 dílků a víc. Představte si ten opojný pocit při vkládání toho posledního pětitisícího dílečku do jinak hotového obrazu. Pocit rovnající se vítězství na olympiádě, kdy jsme mnohokrát museli překonat sami sebe, svoji lenost a pohodlnost.

Proč tedy nesvolat prázdninové puzzle párty a v přítomnosti našich nejbližších si společně neužít volné chvíle, jež jsou pro všechny velkou vzácností?

4.7.2017

 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle
 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle
 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíleDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion ŽUHANSTA

Město: Břasy

Hotel Vega***superior Luhačovice

Město: Luhačovice
last minute

Relax Hotel Bára ***

Nabízíme mnoho cenově výhodných balíčků s pobyty na týden nebo třeba na víkend. Neváhejte a prohlédněte si naši nabídku, rezervace přibývají. U nás zažijete nevšední jarní prázdniny nebo si zpestříte letní dny příjemným víkendeovým pobytem.

Naše tipy

Bohemia Apartments

Společnost Bohemia Apartments je tu proto, aby Vám nabídla to nejlepší ubytování v Praze a Vy jste se cítili jako doma. Naše apartmány nabízí soukromí a domácí prostředí. Nechte se unést centrem Prahy. Rodiny s dětmi jsou u nás vřele vítány!

zobrazit

Penzion U Holuba

Rodinný penzion na Moravě ( Slovácko ) s velmi prostornými mezonetovými apartmány 55m2+, krásnou zahradou s dětským hřištěm, grilem, ping-pongem, zastřešenými pergolami a výbornou Slováckou hospodou, kde můžete ochutnat pravou domácí kuchyní.

zobrazit

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoo v Česku. Byla založena v roce 1919. Na ploše 14 ha můžete obdivovat nejen bílé tygry, ale i dalších 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Na děti čeká např. i malá kontaktní zoo a dětské hřiště.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB