Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Paddleboarding
Paddleboarding

Nebaví vás se v létě jen tak nečinně válet u vody? Máte rádi výzvy a trochu toho adrenalinu? Pak je právě pro Vás určený jeden z nejnovějších vodních sportů zvaný paddleboarding. Posílíte mnoho svalových skupin, zpevníte tělo a zhubnete. Vynaloženou energii potom můžete zaslouženě dohnat u stánku. Tak a léto může začít!

Zkuste nové sportovní trendy

Každý začátek bývá těžký, a to ať už se jedná o společné bydlení, rozjezd nové firmy nebo třeba o nové sportovní odvětví.

Je tomu několik desítek let zpátky, kdy jsme na hřištích, většinou se škvárovým podkladem, začali vídat skupiny mladých chlapců, kteří se pokoušeli všemožně trefit letící míč dřevěnou pálkou, často vyrobenou podomácku z nohy od stolu, nebo naopak míč chytit do jakési velké rukavice lapačky. Pro neznalé, a těch byla kdysi většina, šlo o nekoordinované pobíhání bláznů, kteří více času věnovali postávání rozeseti po hřišti než běhu a pohybu vůbec. A dnes? Hru zvanou baseball zná snad každé malé dítě a hráčská základna má u nás poměrně slušné zastoupení a podporu.

Ani dnes však není nouze o nové sporty nebo o ty, jež z některých již dříve objevených vychází. Mezi ty nejnovější, které teprve hledají své zastánce, patří beze sporu vodní sport paddleboarding. Je jasné, že za několik let bude úplně samozřejmé vídat na vodních plochách řek a rybníků nadšence, kteří se po hladině prohání na dlouhém prkně s pádlem v ruce.

Pojďme si tedy tento sport, ve světě velmi oblíbený, trochu přiblížit. Ve zkratce se jedná o jízdu ( plavbu ) ve stoje na nafukovacím paddleboardu, který lze přirovnat k surfu bez plachty, kdy pomocí dlouhého pádla provádí sportovec kormidlování a pohyb vpřed. V podstatě by se dalo říci, že je člověk vlastně takový gondoliér, jak je známe z benátských vodních kanálů.

Paddleboard je poměrně široký a tudíž i stabilní a instruktáž před první jízdou zabere jen pár minut. Správný postoj, pohyby pádlem a rovnováhu si osvojí i nesportovec poměrně rychle. Ale nenechme se mýlit. Podle lékařských studií jde o velmi účinnou aktivitu vedoucí k posílení mnoha svalových skupin a vzhledem k aerobnímu zatížení také k hubnutí. A jak rychle se při takové aktivitě člověk zbavuje stresu a psychického napětí z běžného života, o tom se nemusíme ani zmiňovat.

Nafukovací paddleboard má nespornou výhodu ve své skladnosti. Po vyfouknutí jej lehce složíme do přepravní tašky. Rozdělit je můžeme podle šířky plochy, nosnosti a protiskluzového efektu.

Stand up paddleboarding, jak se někdy také říká, si získal velkou popularitu nejen v přímořských státech. I u nás již můžeme vidět nadšené sportovce brázdit třeba Vltavu nebo jiné naše řeky. A proč taky ne? Kolik sportů je vhodných pro celou rodinu? I mnohé děti si paddleboarding získal a oslovil a určitě své dovednosti rády jednou předají dalším generacím.

Paddleboarding
Paddleboarding
PaddleboardingDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Elldus Resort

Město: Oberwiesenthal

Apartmány Fojtova studna

Město: Mikulov

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice
last minute

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Týden pro 2 /3900,-Kč(chata nebo penzion) do 20.12.2017 v chatě doplatek energie.Pobyt pro 2 / 2 noci / 1400,-Kč ( pobyt do 20.12) Pobyt pro 3 /2 noci / 1800,-Kč ( pobyt do 20.12.2017 ) Pobyt pro 2 / 4 noci / 1900,-Kč ( mimo víkend do 22.12.2017)

Naše tipy

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Chaloupka Rudná

Prostorná chalupa na kopci v Rudné pod Pradědem ideální pro 8-10 osob. Těšte se na nádherné okolí, čistý vzduch, nezkaženou přírodu. Ať rádi odpočíváte aktivně, či si plánujete jen polenošit a vypnout, budet nadšeni. Dovolená s dětmi na 1*!

zobrazit

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Vertical Park

Vertical Park se nachází přímo v centru Harrachova. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet obří houpačku (Big Swing), horolezeckou stěnu a salta na bungee trampolíně. Pro nejmenší je v areálu dětská trampolína a ohrada s kůzlaty kamerunskými.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB