Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Koloběžky
Koloběžky

Dnešní moderní a uspěchaná doba s sebou nese nutnost přemisťovat se co nejjednodušeji z místa na místo a to nejlépe i s malými dětmi. Především ve městech se pak vyplatí pořízení nějakého přibližovadla, které usnadní přepravu mezi jednotlivými odpoledními činnostmi, jako vyzvednutí dětí ze školy a školky, odvedení na kroužky případně přesun na další, rychlý nákup v mezičase a zase přesun domů. Časová výhoda proti pěší chůzi je nesporná.

Skvělý druh pohybu pro děti i dospělé

Nemine den, abychom se v reklamách nesetkali se zázračnými prostředky na hubnutí nebo nečetli v časopisech články o prospěšnosti pohybové aktivity pro naše zdraví. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným, nenechat čtyřkolového miláčka v garáži a do práce nebo na nákup nevyrazit třeba na koloběžce?

Nejen v parcích a na hřištích je dnes možné potkat sportovce na in-line bruslích, skateboardech, longboardech, kolech a jiných vymoženostech. Hitem posledních let jsou však právě koloběžky. Asi každý se na nich v mládí svezl, ale pro někoho se stalo toto přibližovadlo srdeční záležitostí, takže potkat dospělé jezdce již není nic výjimečného. A proč také ne? Vždyť právě pohyb na čerstvém vzduchu pomůže odbourat stres, sníží napětí v těle a posílí svaly.

Koloběžky pro dospělé se kromě jiného rozdělují i podle nosnosti. Před jejím pořízením je tedy dobré popřemýšlet, kdo především ji bude používat a jaké je váhové kategorie. Dámy pochopitelně bude zajímat barva, aby jim ladila koloběžka ke sportovnímu oblečení, naštěstí je výběr pestrý. Stejně jako v mnoha jiných případech není vhodné šetřit za každou cenu. Pořídíme-li levný a nekvalitní stroj se špatnou geometrií a lacinými komponenty, místo radosti z jízdy přijde rozčarování, jež většinu sportovců spíše od koloběhání odradí.

To platí především u našich nejmenších. Nákup koloběžky pro děti tedy určitě neuspěchejme, nikdo si zajisté nepřeje, aby zůstala zaprášená někde ve sklepě, protože se na ní broučkovi špatně jezdí. Nejenže malí borci při jízdě zažijí mnoho legrace, ale zároveň trénují motoriku, koordinaci pohybů i rovnováhu. Je pro ně následně mnohem snazší naučit se jezdit na kole.

Již pro děti od 1 roku existují koloběžky se třemi koly, tzv. 3v1, které jsou doplněné o měkčené sedlo, řídítka ve tvaru O a slouží zpočátku jako odrážedlo. Zhruba ve třech letech již sedlo není potřeba, může být demontováno a následně lze vyměnit šikovným koloběžcům řídítka za klasická ve tvaru T. Získáme tak stroj, který roste společně s naším potomkem a neustále se mu přizpůsobuje.

11.4.2017

Koloběžky
Koloběžky
KoloběžkyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Zoo Praha

Město: Praha

ZOO Liberec

Město: Liberec

Jihlavská šatlava

Město: Jihlava

Vertical Park

Město: Harrachov

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno
last minute

Penzion UKO

Prohlédněte si stránky penzionu UKO s výhodnými balíčky na víkendové pobyty či zimní dovolenou! Máme pro Vás připraveno několik cenových akcí např. pobyty s večeří zdarma. Penzion nabízí dětem rozsáhlou nabídku volnočasových aktivit, nuda u nás není!

Naše tipy

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

PENZION BEZDREV

Penzion Bezdrev je ideální volba pro rodinnou dovolenou, svatby a přátelská setkání. Předností je jeho umístění do klidného lesního prostředí na poloostrově Králičí vrch, obklopeného rybníkem Bezdrev a blízkost Hluboké nad Vltavou s velkým vyžitím.

zobrazit

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava je umístěna v bývalé vojenské věznici. Historická památka je v originálním stavu z roku 1869. Uvnitř se nachází 9 cel a mučírna. Kat vykonává trest bičem, písař zapisuje do Smolné knihy. V celách ukázky, repliky. Děti se dobře baví.

zobrazit

TOBOGA FANTASY

V hale na ploše přes 6000 m2 se nachází spousta atrakcí, které nabízejí nezapomenutelné zážitky pro děti i dospělé. Každá z nich vás zavede do světa fantazie, kde není nic nemožné. Za jeden den můžete uskutečnit dobrodružnou cestu na planetě FANTASY.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB