Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Suchý, dráždivý kašel

Suchý, dráždivý kašel

Suchý, dráždivý kašel

Už se vám taky někdy stalo, že dopředu naplánovanou dovolenou nebo prodloužený víkend zhatilo nenadálé onemocnění? Pokud dojde ke zrušení zamluveného pobytu, zklamání všech se snad ani nedá popsat. Tím spíše, jedná-li se o rodinu s dětmi, které se těšily na společné dobrodružství a výlety.

Aby si nás kašel nenašel

Bohužel onemocnění se asi nemůžeme úplně vyhnout. Můžeme však alespoň trochu naše zdraví, ale hlavně zdraví našich dětí podporovat a posilovat, zejména účinnými přírodními prostředky. Dýchací cesty otužujeme po celý rok častým pobytem na čerstvém vzduchu, nejlépe u moře či na horách. I s malými dětmi lze pravidelně navštěvovat solné jeskyně, kde si s nimi v průběhu her tiše povídáme a zpíváme, čímž se tak lépe pročišťují oslabené dýchací cesty.

Zimní období s sebou nese zvýšený výskyt viróz, nachlazení a onemocnění horních cest dýchacích, které bývá často doprovázeno nepříjemným kašlem, jenž mnohdy přetrvává ještě několik týdnů po vyléčení ostatních příznaků nemoci.

Rozeznáváme kašel vlhký, doprovázený tvorbou a produkcí vazkého hlenu, a kašel suchý, dráždivý, kdy je přítomnost hlenu minimální.

Suchý kašel podrobněji

Jak již bylo zmíněno, suchý a většinou silně dráždivý kašel je charakteristický nepřítomností hlenu, takže pacient nevykašlává, ale přitom pociťuje silné škrábavé dráždění v hrdle. Jde vlastně o obranný reflex sloužící k očistě dýchacích cest, které se marně snaží zbavit cizorodých látek. Suchý kašel je zvlášť nepříjemný, neboť se často objevuje v průběhu noci, čímž nabourává klidný spánek. Je velmi úporný, vyčerpává a postižený mnohdy sípe až lapá po dechu. Záchvaty kašle trvají i několik hodin a pokud nedojde k účinnému zklidnění, mohou vyvolat až zvracení a v horších případech i ztrátu vědomí.

Příčin, jež vedou ke vzniku suchého kašle, je velká spousta. Kromě již zmíněné, nejčastěji virové infekce, to dále může být vdechnutí cizího tělesa, jež dráždí dýchací cesty, ale také toxická látka, kouř apod. Především v jarním období se mnoho alergických pacientů potýká s kašlem jako následkem působení alergenů v organizmu.

Léčba neproduktivního kašle spočívá především v jeho tlumení léky, tzv. antitusiky, více na http://ambrobene.cz/suchy-kasel.php. Dále je samozřejmě nutné odstranit příčinu, která by mohla kašel vyvolávat, podávat dostatek tekutin a zajistit nemocnému klidový režim nejlépe v polosedě, čímž dochází k menšímu dráždění. V zimě je vhodné větrat a zvlhčovat často silně přesušený vzduch v pokojích, kde si ratolesti hrají a spí. K úlevě od záchvatů lze používat i inhalátory.

Jako doplněk léčby můžeme využít i některé babské rady, jako sirup z cibule, odvar s pepřem a medem nebo obvyklejší bylinkové čaje s citrónem.

Suchý, dráždivý kašel
Suchý, dráždivý kašel
Suchý, dráždivý kašelDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

ZOO Liberec

Město: Liberec

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Jihlavská šatlava

Město: Jihlava

Zoo Praha

Město: Praha

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Vertical Park

Město: Harrachov
last minute

Penzion ŽUHANSTA

Penzion nabízí především příjemné ubytování v přírodě, kde se o vás postará milý a ochotným personál. AKCE = zůstaňte 7 nocí a plaťte jenom 6! Rychly internet dostupný v každém pokoji.

Naše tipy

Hotel Na Jezeře***

Hotelový areál Na Jezeře, v malebném koutu jižních Čech v rekreační oblasti Lipenské přehrady, je určen k celoročnímu provozu. Překrásný výhled na Lipenskou přehradu a vstup z udržované pláže do vody láká hosty k vodním radovánkám.

zobrazit

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Penzion Bavlnka je rekreační zařízení na Třeboňsku pro rodiny s dětmi. Děti ocení prostornou hernu, batolecí koutek, 2 venkovní hřiště, bazén a výtvarnou dílnu. Na požádání Vám zdarma půjčíme dětskou postýlku i s lůžkovinami a přebalovací pult.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

PENZION BEZDREV

Penzion Bezdrev je ideální volba pro rodinnou dovolenou, svatby a přátelská setkání. Předností je jeho umístění do klidného lesního prostředí na poloostrově Králičí vrch, obklopeného rybníkem Bezdrev a blízkost Hluboké nad Vltavou s velkým vyžitím.

zobrazit

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB