Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Německý test dětských autosedaček 2017

Německý test dětských autosedaček 2017

Německý test dětských autosedaček 2017

Z porodnice domů je obvykle první cesta, během které se vaše malé dítko poprvé podívá do auta. Bezpečnost doporučujeme nebrat na lehkou váhu a už předem promyslet, jakou autosedačku koupit. Nejdůležitějším parametrem při výběru by měla být bezpečnost. Jenže tu v obchodě nezjistíte. Prodavač vám v nejlepším případě ukáže, který výrobce je takové to pomyslné Volvo mezi autosedačkami.

Bezpečnost dětí při cestování

Bezpečnost autosedačky se dá nejlépe srovnat ve velkém crash testu, kde lze mezi sebou porovnávat více výrobků a sledovat, co se s nimi stane při nehodě. Takové testy jsou docela nákladné – při testu totiž musíte rozbít auto (byť vybrakované), nebo mít speciální auto připomínající model, abyste zjistili, jak se bude chovat autosedačka v nasimulované nehodě. Takových testů se celosvětově dělá jen velmi málo. Dělají je například testovací weby – například Consumer report – to je takový zahraniční dTest. Výsledky si můžete koupit. Druhou možností jsou autokluby, které kromě sdružování řidičů dělají i podpůrné projekty – jedním z nich je i ADAC (takové německá verze českého ÚAMK).

ADAC v červenci otestoval 37 sedaček, aby zjistil, které jsou bezpečné při nehodě. Kromě crash testů (50 % hodnocení) si všímali i jednoduchostí manipulace (40 %) a ergonomií (10 %). Hodnocení mohlo ovlivnit i zpracování, jednoduchost čištění a škodliviny nalezené v materiálech. Celý test je zdarma a v němčině ho najdete zde.

Propadáky testu

Mezi autosedačkami jsou i ty, které naprosto propadly a ADAC ani my je nedoporučujeme kupovat ani používat. Jestli je máte doma, zvažte jejich výměnu za model, který v testu neskončil s nedostatečnou známkou.j

Dva modely do jednoho roku dítěte: Joolz iZi Go Modular a Joolz iZi Go Modular + iZi Modular i-Size base (ten samý model s isofix základnou) a dva modely v kategorii 9-36 kg - Casualplay Multipolaris Fix a LCP Kids Saturn iFix. V Česku se prodává Joolz i Casualplay.

Joolz propadl, protože podle testu obsahuje rakovinotvornou látku TCPP. Casualplay se posunula ze sedadla při testovací srážce. Test LCP dopadl asi nejhůře – bezpečnostní pás se zaryl do sedačky tak silně, že by poranil dítě.

Vítězové

V testu bylo několik kategorií sedaček:

i-Size sedačky do cca 1 roku – vítěz BESAFE iZI Go Modular i-Size
i-Size sedačky do cca 1,5 roku – vítěz KIDDY Evo-Luna i-Size (Isofix)
do cca 4 let – vítěz BESAFE iZi Kid X2 i-Size  (Isofix)
do cca 7 let – ze tří sedaček v testu nelze žádnou vybrat za „vítěze“
do cca 12 let - BAIER Adebar


Jak vybrat dobrou autosedačku?

Základ je vybrat správnou velikost. Jaká velikost je správná, zjistíte v recenzi jak vybrat nejlepší autosedačku. Pak si z testu ADACu vyberte ty autosedačky, které v testech dopadly dobře (známka do cca 2,5) a pak už máte výběr o dost snazší.

U vajíček pro miminka je důležitá i možnost namontování na podvozek vašeho kočárku, hmotnost a snadnost manipulace. Dítě by nemělo být ve vajíčku dlouho. A to ani v takovém, které se po vyndání z auta dá předělat do skoro vodorovné polohy – to umí například KIDDY Evo-Luna i-Size (Isofix) a Cybex Cloud Q Plus.

Co nejnižší hmotnost se vám bude také hodit. Vaše dítko totiž poroste a šestikilové miminko plus váha autosedačky mohou dát zabrat. Pokud budete často přenášet, volte raději lehčí sedačku.

Plusem mohou být i tlumiče bočního nárazu, clona proti slunci s UV filtrem a ISOfix báze. Ta se hodí, pokud jezdíte často a vajíčko opakovaně připoutáváte pásem. Z vlastní zkušenosti vím, jak je to otravné. S bází máte na sedadle napevno bázi, do které vajíčko jen jednoduše zacvaknete.

Přejeme šťastnou ruku a ať najezdíte bezpečně co nejvíce kilometrů.

10.9.2017

Test dětských autosedaček 2017
Test dětských autosedaček 2017
Test dětských autosedaček 2017Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Zoo Praha

Město: Praha

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Vertical Park

Město: Harrachov

Jihlavská šatlava

Město: Jihlava

ZOO Liberec

Město: Liberec
last minute

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

Od letní sezóny 2016 jsou v našem penzionu k dispozici nové rodinné pokoje kategorie ****S, které posouvají komfort ubytování pro rodiny s dětmi v našem penzionu zase o krok dále. Rezervujete ubytování na prázdniny s dostatečným předstihem.

Naše tipy

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Areál Friesovy Boudy

Nově zrekonstruovaný Areál Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217m ve střední části Krkonoš. Nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí.

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB