Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Látkové pleny
Látkové pleny

Každá máma chce pro své dítě jen to nejlepší a ráda by mu zajistila co nejkomfortnější život. Naštěstí se v dnešní době mnoho rodičů ohlíží i na přírodu a snaží se najít to nejlepší i pro ni. Nejen proto je již několik let na vzestupu trend používání látkových plen na úkor těch jednorázových.

Zadečky miminek jako v bavlnce

Uvádí se, že každé dítě vyprodukuje až tunu odpadu v podobě znečištěných plen. Máme-li 100 000 dětí, jedná se o nepředstavitelné množství, jež se bude na naší planetě rozkládat v řádu stovek let. Možná namítnete, že zátěž pro životní prostředí je spojená i s praním látkovek, avšak co je nějakých 60 litrů vody, jež spotřebuje pračka na jejich vyprání, jednou za 2 - 3 dny oproti 300 l vody, které za 3 dny spláchne každá osoba na toaletě? Používáme-li navíc k přírodě šetrný prací prášek, bude ekologická stopa našeho dítěte minimální. 

Snad každému rozumnému rodiči alespoň jednou proběhlo hlavou, jakže to s tou „papírovou“ plenou vlastně je. On název papírová je poněkud zavádějící, neboť k jejich výrobě se používají polypropylenové a polyetylenové folie, jež se vyrábí z ropy, doplněné dále o absorpční vrstvu na bázi polyakrylátů a to vše fixujeme lepící páskou a gumičkami k dítěti. No, nezní to strašidelně? Není divu, že jemná dětská pokožka trpí a i přes zdánlivou výhodu, tkvící v delších časových intervalech přebalování, je nutné plenu měnit natolik často, aby nedošlo k zapaření pokožky a tím k jejímu podráždění, zarudnutí a k tzv. intertrigu, neboli opruzenině.

Moderní látkové pleny jsou nejen ekologické, ale především příjemné pro miminko. Úžasné materiály jako jsou bambus, konopí či bavlněné froté zaručí, že bude zadeček miminka ve skvělé společnosti. Přebalování je sice častější a snad o něco složitější ( pouze v počátku, než získáme potřebnou zručnost ), ale je běžné, že se děti bez látkový plenek obejdou mnohem dříve. Novější typy se nemusí skládat a po šestinedělí ani žehlit a péči o ně věnujeme tak 1 - 2 hodiny týdně.

Velkou výhodou používání látkových plenek je samozřejmě finanční stránka. Větší částkou zatížíme rodinný rozpočet pouze při pořízení výbavy ještě před narozením miminka, nicméně poté jsou již náklady minimální a souhrnná částka se přibližně rovná částce za půl roční použití jednorázových plen.

Pokud tedy přemýšlíte ekologicky a ekonomicky, ale váháte s tak razantní změnou, zkuste začít pozvolna. Kupte malou výbavu na domácí použití a na pobyt mimo domov můžete zatím ponechat jednorázovky. Třeba budete mile překvapeni jednoduchostí a plynule přejdete na pleny látkové.

Látkové pleny
Látkové pleny
Látkové plenyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Motel Charlie

Město: Jičín

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec
last minute

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Přijeďte oslavit Velikonoce do našeho penzionu Bavlnka, který leží v krásné přírodě Třeboňska. Pro děti máme zajímavý program jako např. barvení vajíček v naší výtvarné dílně, hledání balíčků “Po stopách zajíčka” a ochutnávku velikonočních dobrot.

Naše tipy

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Usedlost pod vinohrady

Usedlost pod vinohrady se nachází v samotném srdci Lednicko – valtického areálu. Ubytování v 8 stylových apartmánech a 8 pokojích. Nabízíme mnoho aktivit a atrakcí pro děti jako vlastní vyhřívaný bazén, dětské hřiště s trampolínou aj.

zobrazit

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Penzion Bavlnka je rekreační zařízení na Třeboňsku pro rodiny s dětmi. Děti ocení prostornou hernu, batolecí koutek, 2 venkovní hřiště, bazén a výtvarnou dílnu. Na požádání Vám zdarma půjčíme dětskou postýlku i s lůžkovinami a přebalovací pult.

zobrazit

apartmá/penzion Vila Alena

Zrenovovaný apartmá/penzion Vila Alena s bezkonkurenční cenou za ubytování v komfortních pokojích s příslušenstvím. Naši hosté u nás nacházejí doslova rodinnou pohodu, vstřícný personál a cítí se opravdu jako doma. Ski pasy pro ubytované ZDARMA!

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB