Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Ta doba, kdy jsme v létě mohli vyjet na dovolenou pouze do českých luhů a hájů, v nejlepším případě pak do Jugoslávie či ke studenému Baltu, je naštěstí dávno pryč. Dnes již nemusíme učit děti zeměpis jen teoreticky v mapách, ale přímo v cizích zemích, daleko za našimi hranicemi. Můžeme jim ukázat krásy a divy přírody, ale také dech beroucí díla vytvořená lidmi.

Pobyt v zahraničí bez rizika

Jak dlouho budeme pobývat mimo domov je zcela na nás a žádné omezení výjezdní doložkou nám nehrozí. Pamatujete však doby, kdy před dovolenou trvalo dlouhé měsíce obstarání tohoto dokumentu? Získání razítek různých složek KSČ, včetně uličního výboru, se rovnalo běhu na dlouhou trať. Aby také ne. Vždyť mnoho rodin plánovalo v zahraničí zůstat a již se zpět do komunistického Československa nevrátit. A tomu potřebovali činitelé KSČ zabránit všemi způsoby. Do mnoha zemí již dnes nemusíme zařizovat ani vízum, takže cestování nestojí v cestě téměř nic.

A nebo něco přece?

Říká se, že na dovolené je vlastně nejkrásnější to těšení, jenž samotnému pobytu předchází, a že už cesta je její součástí. Abychom se však domů vrátili živí a zdraví, je nutné si uvědomit všechna rizika, která nám mohou pobyt notně zkomplikovat a narušit.

Především, vezeme-li děti, musíme být obzvláště obezřetní, neboť existuje mnoho důvodů k obavám. Pochopitelně nechceme strašit ani přivolávat neštěstí, ale abychom mohli být klidnější, že se máme v případě problému na koho obrátit, vybereme si dopředu kvalitní cestovní pojištění. Vždyť už komplikace spojené s cestováním letadlem dovedou pěkně potrápit. Zpožděné dodání, krádež zavazadel či pozdní odlet nebo jeho úplně zrušení je jedním z mnoha plnění, jež pojistka zahrnuje.

Mezi další krytí patří pochopitelně pojištění léčebných výloh. Nikdo z nás nedokáže říci, kdy ho postihne nějaká choroba nebo úraz a bude nutné vyhledat lékařskou pomoc. V horším případě nás zdravotní stav přinutí i zůstat v nemocnici. Vzhledem k tomu, že jde za ošetření v zahraničí o úhrady velmi vysokých částek, jež by nám pěkně provětraly peněženku, nedoporučujeme na cestovním pojištění šetřit. Pokrýt by mělo nejen hospitalizaci a operace, ale také v nutných případech převoz na území ČR, přepravu tělesných ostatků, ale také třeba pobyt rodiče s dítětem v nemocnici.

Možná si ani neuvědomujeme, jaké problémy může způsobit třeba neopatrná hra s míčem a kde všude mohou naše dětičky napáchat nějaké škody. I nám dospělým se může stát nějaká nehoda a nepříjemnost je na světě. O škodě na zdraví druhé osoby ani nemluvě, ale i zde nás ochrání dobře zvolené pojištění.

Připojištění

Pokud víte, že budete v zahraničí provozovat své oblíbené, ale poněkud rizikové sporty, nebo tušíte, že by mohlo nastat zrušení cesty je dobré pomýšlet na doplňkové připojištění, jenž pokryje vydané částky.

Po celých 24 hodin 7 dní v týdnu je připravena asistenční služba na tísňové volání, aby pomohla vyřešit situace ohledně vzniku nároku na náhradu škody a chránila tak zájmy postiženého.

Cestovní pojištění AXA
Cestovní pojištění AXA
Cestovní pojištění AXADalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

ZOO Liberec

Město: Liberec

Jihlavská šatlava

Město: Jihlava

Vertical Park

Město: Harrachov

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Zoo Praha

Město: Praha
last minute

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Týden pro 2 /3900,-Kč(chata nebo penzion) do 20.12.2017 v chatě doplatek energie.Pobyt pro 2 / 2 noci / 1400,-Kč ( pobyt do 20.12) Pobyt pro 3 /2 noci / 1800,-Kč ( pobyt do 20.12.2017 ) Pobyt pro 2 / 4 noci / 1900,-Kč ( mimo víkend do 22.12.2017)

Naše tipy

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoo v Česku. Byla založena v roce 1919. Na ploše 14 ha můžete obdivovat nejen bílé tygry, ale i dalších 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Na děti čeká např. i malá kontaktní zoo a dětské hřiště.

zobrazit

Usedlost pod vinohrady

Usedlost pod vinohrady se nachází v samotném srdci Lednicko – valtického areálu. Ubytování v 8 stylových apartmánech a 8 pokojích. Nabízíme mnoho aktivit a atrakcí pro děti jako vlastní vyhřívaný bazén, dětské hřiště s trampolínou aj.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Hotel Vega***superior Luhačovice

Sport & Wellness Hotel Vega***superior je umístěn na svazích pod Komoncem, na místě, kde si hosté užívají plnými doušky malebné a neporušené přírody bez městského hluku. Na místě, které bude tím nejlepším “základním táborem” pro Vaše cesty!

zobrazit

Vertical Park

Vertical Park se nachází přímo v centru Harrachova. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet obří houpačku (Big Swing), horolezeckou stěnu a salta na bungee trampolíně. Pro nejmenší je v areálu dětská trampolína a ohrada s kůzlaty kamerunskými.

zobrazit

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB