Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Chata nebo byt na horách?

Chata nebo byt na horách?

Chata nebo byt na horách?

Pamatujete si ještě pokyn - děti, sbalit a vyrážíme na chalupu? V nejedné české domácnosti zněla tato věta, takhle v pátek odpoledne, ještě v letech nedávno minulých. Trend trávení každého volného víkendu na chatě nebo chalupě byl v česku silně zakořeněný.

Novinkou je pořizování bytů na horách

Po příjezdu se vyvětrala zatuchlina, jež prostupovala všemi pokoji, zatopilo se v krbu nebo v kamnech a hurá do pracovního oděvu a makat na zahradě či na opravách domu. Pokud byl v blízkosti les, měli jsme téměř vyhráno, neboť se v něm všechny nezbedné děti ztratily ihned po příjezdu na dlouhé hodiny. Alespoň se tak nepletly dospělým pod ruce, nevyžadovaly pozornost, ale zároveň tak nemohly být dětičkám přiděleny různé nepopulární úkoly.

Naši rodiče si většinou chaty nebo chalupy pořizovat nemuseli a slovo půjčka jim bylo spíše cizí. Většinou se takové objekty předávaly z generace na generaci nebo dědily mezi příbuznými. Jen si vzpomeňte na večery u teplých kamen, praskající dřevo a vůni smůly. Babičky a dědové vyprávěli vnoučatům zážitky ze svého mládí a mnohdy ani nikdo z mladých netušil, jak strastiplné životní osudy jejich nejbližší zažili.

Dnes je však trend úplně jiný. Moderní doba si žádá své a místo na chalupy jezdí rodiny už i s malými ratolestmi na hory. Pokud jsou tedy v rodině sportovní nadšenci, kteří chtějí strávit každou volnou hodinu pohybem, dozajista zvolí pořízení nemovitosti třeba právě poblíž lyžařského střediska. Co může být příjemnějšího, než pobyt ve vlastním bytě nebo apartmánu, který lze navštívit kdykoliv se nám zachce? Na horách je přeci krásně v každém ročním období.

V případě, že se pro nákup nemovitosti rozhodneme, může nám dobře posloužit hypoteční kalkulačka. Ta nám, po zadání příjmů, výdajů a výše hypotéky ukáže, na kolik let a v jaké výši budou naše následné splátky. Vše si můžeme přenastavit a vyladit tak, aby nám splácení úvěru co nejvíce vyhovovalo a zároveň fatálně nezatížilo rodinný rozpočet.

Nejen pro mladou rodinu je nejvýhodnější založit si stavební spoření, jež pomůže snáze dosáhnout na vysněné cíle. Již po dvou letech a naspoření 40% z cílové částky lze čerpat úvěr ze stavebního spoření, který s sebou nese řadu výhod. Zajímavá je především nízká úroková sazba a jeho čerpání do stanovené výše bez ručitele.

Nelze jednoznačně říci, zda je lepší jezdit na chalupu řezat dříví nebo využívat pohodlí bytu pro snadný přístup na lyžařské svahy. Každý má svůj pohled na věc a je důležité, aby si mohl volné chvíle užít podle svého.

Chata nebo byt na horách?
Chata nebo byt na horách?
Chata nebo byt na horách?Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

ZOO Liberec

Město: Liberec

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Zoo Praha

Město: Praha

Jihlavská šatlava

Město: Jihlava

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Vertical Park

Město: Harrachov
last minute

Usedlost pod vinohrady

Nabízíme různé pobytové balíčky, např. Rodinný slevový balíček, Předvánoční balíček, Výtvarný balíček aj. Neváhejte a vyberte si z naší pestré nabídky! Tip na dárek? Darujte pobyt u nás!

Naše tipy

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Celoroční ubytování v kompletně vybavených srubových chatách a penzionu. Chaty mají vybavené kuchyně, soc. zařízení, lokální vytápění ( dle velikosti krb, TV). Nedaleko lanovky na Pustevny pod horou Radhošť v Beskydech. Vhodné pro rodiny s dětmi.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Nejlepší zábava pro děti od 4 do 13 let. Dětský zážitkový areál DUHOVÝ PARK najdete ve středočeské obci TŘEBOVLE, 20 minut od Prahy. Čeká na vás 57 atrakcí a her, včetně největší trampolíny v ČR.

zobrazit

Hotel Helios

Hotel Helios nabízí ubytování v pokojích i apartmánech s možností využití rozsáhlého wellness centra, masážního a kosmetického studia, konferenčních prostor a sportovního zařízení. Ideální podmínky ke skloubení sportu a relaxace v horském prostředí.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB