Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Cestování - návštěva Prahy

Cestování - návštěva Prahy

Cestování - návštěva Prahy

Mnoho z nás lituje, že nemůže objevovat známé zahraniční metropole tak často, jak bychom si přáli. Láká nás vystoupit v centru nějakého starobylého města a jít si, pěkně podle mapy, prohlédnout věhlasné památky, jež nám jsou důvěrně známé z barevných fotografií v časopisech a z reklam v televizi.

Vezměte děti na prohlídku Prahy

Určitě každý rodič by rád vzal své ratolesti třeba do Londýna, Říma nebo do Paříže, ale ruku na srdce, kolikrát už jste s vašimi dětmi navštívili naše hlavní město? Představili jste jim ta krásná místa a historické objekty, jež si v ničem nezadají se světoznámými památkami jiných evropských velkoměst?

Možná, že takový Pražský hrad již mělo některé dítko šanci, třeba na školním výletě, vidět, ale většinou spíše v rychlosti, bez možnosti se v klidu zastavit všude tam, kde lze vidět něco zajímavého. Snad žádná památka není tak úzce spojena s našimi dějinami. Proto rozhodně stojí za to věnovat jeho návštěvě dostatek času. Děti bude jistě zajímat informace o zde uložených korunovačních klenotech či o ostatcích významných panovníků, kteří zde odpočívají. Jména jako Přemysl Otakar II. nebo Karel IV. znají z hodin vlastivědy už i malí školáčci. Věděli jste například, že se podle Guinessovy knihy rekordů jedná o největší souvislý hradní komplex na světě?

Na zpáteční cestu se potom vydejte přes Královskou zahradu, odkud jsou nádherné výhledy, a dětem můžete ukázat Prahu jako na dlani.

Vynechat však nelze ani procházku přes Karlův most, jenž spojuje staré Město s Malou Stranou. Děti budou jistě ochotně naslouchat vyprávění legendy, jež hovoří o tom, jak kdysi při výstavbě mostu používali řemeslníci ke zpevnění malty vajíčka, víno nebo syrečky, čímž jí údajně dodávali větší pevnost a odolnost.

Jaké by to však bylo poznávání Prahy bez návštěvy Staroměstského náměstí s jeho proslulou radnicí. Všechny děti potěší pohled na historický Orloj, a to tím spíše, pokud se nám podaří vychytat čas jeho aktivity s pohybem apoštolů v oknech. Pokud již děti bolí ťapky, nebo jen tak pro zpestření, můžete nastoupit na koňské spřežení, jež má zde nástupiště a nechat se svézt po Starém městě.

Vzhledem k tomu, že zážitků a míst k vidění je nepřeberné množství, doporučujeme vychutnat si Prahu alespoň na dva dny. Ubytování v Praze najde opravdu každý, záleží jen na jeho požadavcích a potřebách. Jen si představte noc v pohodlné posteli, ráno výborná snídaně a pak už jen toulky městem pěkně v poklidu, bez stresu a spěchu.

Hotely, penziony i apartmány nabízí pobyty všech cenových kategorií s vybavením vhodným pro rodiny s dětmi. Proč tedy nezajít druhý den na představení do Národního divadla? Nebo po dni stráveném prohlížením historických památek nevzít děti do ZOO v Tróji?

Zkrátka, poznejme Prahu ze všech stran a buďme hrdí na její krásu.

Výlety - Praha
Výlety - Praha
Výlety - ZOO PrahaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Zoo Praha

Město: Praha

Jihlavská šatlava

Město: Jihlava

Vertical Park

Město: Harrachov

ZOO Liberec

Město: Liberec
last minute

Plaváčci s.r.o Brno

PODZIMNÍ PRODLOUŽENÝ VÍKEND PRO RODINY S DĚTMI OD 4 LET V JEDOVNICÍCH - 27.9.-1.10.2017 - HOTEL TERASA - Pobyt pro rodiče s dětmi od 3 let, bude vyjímečný svým programem i obsahem. Pohodový podzim v rytmu bubnů, s vůní hub a čajů a za svitu svíček.

Naše tipy

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Penzion UKO

Penzion a restaurace UKO se zaměřuje na dovolenou rodin s dětmi. Tvoří jej 3 samostatné objekty. Penziony v Bedřichově jsou v těsném sousedství obklopeny krásnou udržovanou zahradou se skalkami, dětským hřištěm s pískovištěm a trampolínou.

zobrazit

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 130114

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2017

FB